Bohater - Florczyk

BIELAWIANKA BIELAWA - MKS OŁAWA 0:1 (0:1)
BRAMKA: Mateusz Prusak 45

Podopieczni Marcina Dymkowskiego zwyciężyli w meczu z bezpośrednim rywalem o utrzymanie - Bielawianką Bielawa. Wyszliśmy na prowadzenie po golu Mateusza Prusaka w doliczonym czasie gry pierwszej połowy po błędzie golkipera z Bielawy. Nasza drużyna od 58. minuty grała w osłabieniu, kiedy to drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką dostał Dawid Kowalik. Warto dodać że Radosław Florczyk obronił rzut karny!

Na początku spotkania groźny strzał z 20 metrów oddał Rafał Kohut, jednak jego uderzenie obronił Krzysztof Słonecki, choć nie bez trudu. Kolejne minuty to głównie gra w środku boiska, bez klarownych sytuacji obu ekip. Potem Janusz Kaczmarek dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, jednak piłkę wyłapał Radosław Florczyk. Kilka minut później ten sam zawodnik uderzył zza pola karnego jednak minimalnie nad bramką MKS. W odpowiedzi przed polem karnym Bielawianki z prawego skrzydła Lucjan Zieliński podał do Pawła Garygi, który oddał mocny strzał z 16 metrów piłka jednak zablokował Michał Łaski. Chwilę później po zamieszaniu podbramkowym Rafał Kohut uderzył z 12 metrów wprost w interweniującego golkipera Bielawianki. W ostatniej akcji pierwszej połowy MKS egzekwował rzut z autu na wysokości pola karnego gości, piłkę otrzymał Garyga, który dorzucił piłkę w pole karne do której wyszedł Słonecki, ale interweniował w taki sposób że wybił ją przed siebie, a do bezpańskiej piłki dobiegł Mateusz Prusak, który dał prowadzenie gościom.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Zieliński zagrał na prawe skrzydło do Kohuta, który wbiegł w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta przeszedł tuż nad bramką Słoneckiego. W 58 minucie po uderzeniu piłki głową w polu karnym MKS przez zawodnika gospodarzy, trafiła ona w rękę Dawida Kowalika, sędzia bez zawahania pokazał na jedenasty metr i ukarał oławskiego stopera żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Do jedenastki podszedł Seweryn Ślepecki, który podczas wykonywania rzutu karnego zatrzymał się i umieścił piłkę w siatce po rękawicy Florczyka, arbiter jednak nakazał powtórzyć stafy fragment gry, a zawodnik Bielawy otrzymał żółty kartonik. Przy ponownie wykonywanym karnym Ślepecki uderzył silnie, ale kapitalną interwencją popisał się Florczyk. Od tej pory gospodarze bardzo mocno naciskali na oławską obronę. W 64 minucie Daniel Chęciński uderzył z 20 metrów, ale piłkę spokojnie obronił Florczyk. Kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym w polu karnym MKS, pierwszy strzał zawodnika gospodarzy broni Florczyk, jednak przy dobitce Szymona Radziszewskiego z najbliżej odległości nie miał on szans, jednak na szczęście gości, był on na pozycji spalonej. W kolejnej akcji Chęciński dośrodkowuje w pole karne do Dawida Włodka, jednak jego strzał głową z 10 metrów był niecelny. W odpowiedzi Paweł Skorupa, będąc na lewym skrzydle dośrodkował w pole karne, jednak zbyt mocno i piłkę wybili obrońcy z Bielawy. Pod koniec meczu gospodarze egzekwowali rzut rożny po którym głową w stronę bramki uderzył napastnik Bielawianki, jednak z linii bramkowej piłkę wybił Marcin Musiał, jednak według zawodników gospodarzy piłka wpadła całym obwodem do bramki MKS. Sędzia jednak gola nie uznał i graliśmy dalej. W doliczonym czasie gry groźny strzał po ziemi z 20 metrów oddał Sławomir Orzech, piłka jednak o milimetry minęła słupek bramki Florczyka.

BIELAWIANKA BIELAWA: 12. Krzysztof Słonecki - 6. Sławomir Orzech, 3. Michał Łaski , 5. Adrian Morasz, 19. Łukasz Łużny - 11. Marcin Kopeć  (90' 2. Kamil Szydłowski), 13. Adrian Niewiadomski  - 17. Piotr Prokop (68' 15. Szymon Radziszewski), 4. Seweryn Ślepecki  , 8. Janusz Kaczmarek (68' 7. Dawid Włodek) - 18. Daniel Chęciński

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk  - 2. Kamil Dołgan, 4. Dawid Kowalik , 5. Radosław Krzyśków, 20. Łukasz Orzechowski (80' 18. Marcin Musiał) - 8. Norbert Pierzga, 12. Mateusz Kluzek - 10. Lucjan Zieliński, 7. Paweł Garyga, 16. Mateusz Prusak (70' 14. Paweł Skorupa) - 19. Rafał Kohut

ŻÓŁTE KARTKI: Dawid Kowalik (14, faul; 58, zagranie piłki ręką) - Marcin Kopeć (51, faul), Daniel Chęciński (55, faul), Seweryn Ślepecki (59, niesportowe zachowanie), Michał Łaski (74, faul), Adrian Niewiadomski (83, faul)

CZERWONA KARTKA: Dawid Kowalik (58, druga żółta kartka)