Efektowne przełamanie

MKS OŁAWA - UKP ZIELONA GÓRA 3:1 (1:0)
BRAMKI: Paweł Garyga 38, 65, Rafał Kohut 67 - Wojciech Zawistowski 79

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po bardzo dobrym spotkaniu pokonali wyżej notowanego rywala - UKP Zielona Góra, po dwóch golach Pawła Garygi oraz jednym trafieniu Rafała Kohuta. Honorową bramkę dla gości zdobył pod koniec meczu Wojciech Zawistowski. Goście, od 81 minuty grali w osłabieniu po niesłusznej czerwonej kartce dla Karola Harasia za faul na Rafale Kohucie. Następny mecz nasza drużyna zagra za tydzień 9 maja, o godzinie 17:00 w Bielawie, tamtejszą Bielawianką, czyli bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.

Po serii 3 meczów bez zwycięstwa drużyna UKP Zielona Góra przyjechała do Oławy. Od początku meczu był to bardzo wyrównany mecz. W 6 minucie Paweł Garyga uderzył zza pola karnego nad bramką. W odpowiedzi podobnym strzałem popisali się Maciej Górecki oraz Bartosz Siemiński. Kilka minut później Mateusz Prusak dośrodkował w pole karne do Lucjana Zielińskiego, który z 8 metrów uderzył głową tuż obok słupka bramki gości. W 38 minucie Łukasz Orzechowski został sfaulowany na lewym skrzydle około 30 metrów od bramki, do piłki podszedł Garyga, który dorzucił piłkę w pole karne, ale świecące wprost w bramkę gości słońce oślepiło ich bramkarza który wyszedł do piłki, ale ta po jego rękawicach wpadła do bramki. W następnej akcji mocny strzał zza pola karnego Góreckiego świetną interwencją obronił Florczyk. Pod koniec pierwszej połowy Wojciech Zawistowski uderzył z 25 metrów nad bramką.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy z 30 metrów strzał oddał Artur Małecki, ale piłka poleciała znacznie obok bramki MKS. Chwilę później ten sam zawodnik oddał strzał z 16 metrów, ale zablokował do Marcin Mazur. W 65 minucie na środku boiska Prusak chciał podać do Garygi, piłka po odbiciu od nóg rywala doszła do niego, a ten długo nie zastanawiając się popędził w stronę bramki i po minięciu 3 zawodników, znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Chyłą i uderzeniem po ziemi podwyższył prowadzenie gospodarzy. Dwie minuty później Garyga przeprowadził rajd prawym skrzydłem, który zakończył dośrodkowaniem na 5 metr, gdzie Rafał Kohut głową umieścił piłkę w siatce. W następnej akcji strzał Siemińskiego kapitalną interwencją obronił Florczyk. W 76 minucie Łukasz Orzechowski podał za zielonogórską obronę do Kohuta, który popędził w stronę bramki, ale jego strzał zatrzymał się tylko na słupku bramki UKP. W odpowiedzi strzał Macieja Brzeźniaka z 5 metrów obronił stojący na linii bramkowej Dołgan, a dobitkę Siemińskiego z 3 metrów fenomenalną interwencją obronił oławski golkiper. Chwilę później Florczyk nieprecyzyjnie obliczył tor lotu piłki i zainterweniował zbyt wysoko nogą we własnym polu karnym, a sędzia podyktował rzut wolny pośredni z pola karnego, a Zawistowski z 12 metrów strzałem po ziemi zdobył bramkę kontaktową. Chwilę po tej bramce Karol Haraś brutalnie sfaulował Kohuta, za co arbiter pokazał mu czerwoną kartkę. Pod koniec meczu Paweł Skorupa dośrodkował z prawego skrzydła na 5 metr do Zielińskiego, który wślizgiem wpakował piłkę do bramki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk  - 3. Marcin Mazur , 4. Dawid Kowalik, 2. Kamil Dołgan, 20. Łukasz Orzechowski - 8. Norbert Pierzga - 10. Lucjan Zieliński (90' 15. Łukasz Anklewicz), 7. Paweł Garyga  , 11. Mateusz Prusak (71' 14. Paweł Skorupa) - 12. Mateusz Kluzek - 16. Rafał Kohut  (85' 18. Marcin Musiał)

UKP ZIELONA GÓRA: 1. Remigiusz Chyła - 9. Wojciech Zawistowski , 15. Karol Haraś , 5. Patryk Nidecki, 11. Łukasz Ziętek  - 19. Maciej Górecki , 13. Artur Małecki - 7. Patryk Sala (55' 3. Łukasz Drozdek), 18. Bartosz Siemiński, 14. Maciej Brzeźniak  - 17. Piotr Andrzejczak

ŻÓŁTE KARTKI: Marcin Mazur (25, faul) - Łukasz Ziętek (5, faul), Maciej Brzeźniak (48, faul)

CZERWONA KARTKA: Karol Haraś (81, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Mateusz Gałuszka (DZPN Jelenia Góra)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Dawid Maryszczak oraz Mateusz Owoc (DZPN Jelenia Góra)

WIDZÓW: ok. 200

Foto.: Krzysztof A. Trybulski "Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie"