Charytatywna porażka

MKS OŁAWA - ŚLĄSK WROCŁAW 1:6 (0:2)
BRAMKI: Dominik Płaza 57 - Flavio Paixao 4, Maciej Pałaszewski 36 (k), Karol Angielski 61, Thomas Hateley 66, Mateusz Machaj 77 (k), 89

Podopieczni Jacka Imianowskiego przegrali charytatywny mecz towarzyski, z którego cały dochód z zebranych pieniędzy trafi do Grzegorza Galasińskiego z ekstraklasową drużyną Śląska Wrocław. Honorową bramkę dla MKS-u zdobył Dominik Płaza, a dla gości strzelali: dwie Mateusz Machaj i po jednym trafieniu dołożyli: Flavio Paixao, Maciej Pałaszewski z rzutu karnego, Karol Angielski oraz Thomas Hateley. W środę 10 września nasz zespół rozegra ligowy mecz z Polonią Trzebnica w Oławie. Początek meczu o godzinie 17:00. Zapraszamy!

W oławskim zespole wystąpił Mateusz Tetłak, wychowanek Śląska Wrocław, który będzie w najbliższym czasie zarejestrowany do naszego zespołu.

Po kliknięciu w zdjęcie można obejrzeć je w pełnym rozmiarze.

Nasz zespół pierwszy zaatakował, a dokładniej Marcin Mazur, którego dośrodkowanie z lewego skrzydła poszybowało tuż obok bramki Mariusza Pawełka. W 4 minucie Mateusz Machaj dośrodkował z rzutu rożnego na 5 metr piłkę przedłużył jeden z zawodników, a zamykający akcję Flavio Paixao, uderzył płasko przy słupku obok bezradnego Florczyka. Sześć minut później Flavio będąc na prawym skrzydle dośrodkował w pole karne na 7 metr do Roberta PIcha, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką. Chwilę później Machaj wpada dynamicznie w pole karne, ale jego uderzenie z 17 metrów przechodzi obok bramki. Kilka minut po tej akcji Paixao dośrodkował na 5 metr do Machaja, ten zgrał głową do Roberta Picha, który podrzucił piłkę do góry, ale jego uderzenie z woleja instynktownie broni Florczyk. Moment później Mateusz Machaj dośrodkował z rzutu wolnego na lewym skrzydle, a uderzenie z 5 metrów Tomasza Hołoty znów kapitalnie broni nasz bramkarz! Chwilę później Mateusz Machaj stanął "oko w oko" z Florczykiem, ale górą był oławski golkiper. W 18 minucie Dominik Płaza został sfaulowany przez Tomasza Hołotę tuż przed polem karnym Śląska, a uderzenie Rafała Sikorskiego z rzutu wolnego z problemami broni Pawełek. Jedenaście minut później Robert Pich uderzył z około 25 metrów, ale Florczyk obronił. Chwilę później Flavio dośrodkował w pole karne do Picha, ale jego uderzenie szczupakiem z 7 metrów trafia tylko w boczną siatkę. W 33 minucie po zamieszaniu podbramkowym Marcin Mazur sfaulował w polu karnym Picha, a sędzia Karasewicz wskazał na jedenasty metr, który na gola zamienił szesnastoletni - Maciej Pałaszewski, podwyższając wynik spotkania. Dziewięć minut później Krzysztof Danielewicz uderzył z dystansu daleko od bramki.

W 55 minucie z około 20 metrów z rzutu wolnego Thomasa Hateleya boni pewnie Radosław Florczyk. Dwie minuty później Jakub Wrąbel źle podał w stronę swoich obrońców będąc daleko od swojej bramki, piłkę dostał Mateusz Kluzek, który mocno dośrodkował w pole karne do Dominika Płazy, który uderzeniem głową do pustej bramki zdobywa bramkę kontaktową. Po ponad godzinie gry Hateley podał w pole karne do Karola Angielskiego, który przyjął piłkę na 5 metrze i płaski uderzeniem po ziemi podwyższa na 3:1. W 66 minucie rzut rożny egzekwował Dudu, piłkę opanował Droppa, ten przekazał ją Krzysztofowi Ostrowskiemu, który wycofał przed pole karne do Hateleya, który silnym strzałem podwyższył na 4:1. Dziewięć minut później Dominik Płaza uderzył z rzutu wolnego z około 25 metrów, piłkę z problemami jednak obronił Wrąbel. W następnej akcji Krzysztof Ostrowski oddał silny strzał zza pola karnego, ale jego uderzenie w polu karnym ręką zablokował Bartosz Stępień i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Machaj. W 86 minucie Krzysztof Ostrowski uderzył obok Piotr Orłowskiego, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Skorłutowski. W ostatniej akcji meczu Krzysztof Danielewicz podał z lewego skrzydła do Mateusza Machaja, który po indywidualnej akcji uderzył z 16 metrów obok bezradnego Orłowskiego!

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk  (83' 1. Piotr Orłowski) - 2. Kamil Dołgan (75' 20. Bartosz Stępień), 4. Jakub Skorłutowski, 5. Radosław Krzyśków, 3. Marcin Mazur (63' 8. Łukasz Orzechowski) - 6. Maciej Zapał (68' 10. Adrian Okoń), 12. Mateusz Kluzek (66' 16. Rafał Kohut) - 14. Paweł Skorupa (72' 18. Marcin Musiał), 17. Rafał Sikorski (46' 21. Mateusz Szponar), 9. Kamil Krzanowski (46' 11. Mateusz Tetłak) - 15. Dominik Płaza  (79' 19. Łukasz Anklewicz)

ŚLĄSK WROCŁAW:
I połowa: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 17. Mariusz Pawelec - 20. Lukas Droppa, 5. Krzysztof Danielewicz - 28. Flavio Paixao  , 31. Maciej Pałaszewski , 10. Robert Pich - 8. Mateusz Machaj
II połowa: 22. Jakub Wrąbel - 24. Tadeusz Socha, 15. Rafał Grodzicki, 17. Mariusz Pawelec, 12. Dudu Paraiba - 4. Thomas Hateley , 21. Juan Calahorro (79' 5. Krzysztof Danielewicz) - 14. Karol Angielski , 9. Waldemar Gancarczyk, 2. Krzysztof Ostrowski - 8. Mateusz Machaj

SĘDZIA GŁÓWNY: Adam Karasewicz (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Rafał Świerczek oraz Marcin Fajfer (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 1500

Foto.: Piotr Wicher