Z liderem bez niespodzianki

FORMACJA PORT 2000 MOSTKI - MKS OŁAWA 4:0 (4:0)
BRAMKI: Krzysztof Sikora 7, 22, Krzysztof Piosik 39, Maciej Stafanowicz 43

Podopieczni Marcina Dymkowskiego spodziewanie ulegli liderowi rozgrywek - Formacji Port 2000 Mostki, po dwóch golach Krzysztofa Sikory oraz po jednym trafieniu Krzysztofa Piosika i Macieja Stefanowicza. Zespół gospodarzy przez większość meczu kontrolować przebieg całego spotkania. Spotkanie mogło zakończyć się bardziej efektownym zwycięstwem Formacji jednak w drugiej połowie nie oglądaliśmy bramek. Nasz zespół już w sobotę 25 kwietnia w Oławie, o godzinie 16:00 podejmie Polonię-Stal Świdnica. Już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie.

Na to spotkanie nasz zespół udał się w 13-osobowym składzie, w tym dwóch bramkarzy.

Już w 7 minucie po podaniu z prawego skrzydła na 25 metr do Mikołaja Juchacza, ten prostopadłym podaniem uruchomił Krzysztofa Sikorę, który strzałem po ziemi przy słupku, dał prowadzenie swojej drużynie. Trzy minuty później Lawal z prawego skrzydła podał do Sikory, który z zza pola karnego uderzył nad bramką. W 11 minucie Sikora na lewym skrzydle minął Kalinowskiego, a następnie dośrodkował do Piosika, który z "półobrotu" uderzył nad bramką Wojciechowskiego. Jedenaście minut później nasz zespół stworzył pierwszą groźną akcję, Zieliński z prawego skrzydła podał do Skorupy, który z ostrego kąta w dziwny sposób uderzył obok bramki Tomczaka. W odpowiedzi Stefanowicz z prawego skrzydła dośrodkował na 7 metr do niepilnowanego Krzysztofa Sikory, który uderzeniem głową podwyższył prowadzenie. Jakiś czas później Krzysztof Sikora z 16 metrów uderzył nad bramką MKS. W 39 minucie po dośrodkowaniu Macieja Stefanowicza, najwyżej do piłki wyskoczył na 7 metrze Piosik, który uprzedził interweniującego Wojciechowskiego i umieścił piłkę głową w siatce. W kolejnej akcji Piosik z prawego skrzydła dośrodkował na 8 metr do Lawala, który uderzył nad bramką. Sześćdziesiąt sekund później Lawal z lewego skrzydła podał na 16 metr, ale piłka minęła Sikorę i Piosika, akcję jednak zamykał Stefanowicz, który płaskim strzałem przy słupku i po rękach Wojciechowskiego podwyższył na 4:0. W doliczonym czasie pierwszej połowy z prawego skrzydła strzał oddał Maciej Stefanowicz, ale piłka poszybowała nad bramką gości.

Na początku drugiej połowy Sikora, podał przed pole karne do Macieja Stefanowicz ten huknął, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Wojciechowskiego. Kilka minut później z dystansu uderzył Kruszyński, ale ten strzał obronił oławski golkiper, w następnej akcji taki sam strzał oddał Stefanowicz, ale ponownie górą był Wojciechowski. W 76 minucie Lawal z lewego skrzydła dośrodkował na głowę Sikory, którego strzał z 8 metrów wybronił Wojciechowski. Chwilę później Stefanowicz, podał do Morufa Lawala, który z 16 metrów uderzył "Panu Bogu w okno". W odpowiedzi po krótko rozegranym rzucie rożnym Garyga uderzył zza pola karnego nad bramką Daniela Tomczaka. Dziesięć minut przed końcem meczu Kruszyński uderzył z 20 metrów, ale jego strzał zablokował Krzyśków. Pod koniec meczu Paweł Garyga egzekwował rzut wolny z 20 metrów, ale jego świetne uderzenie jeszcze lepiej obronił golkiper Formacji.

FORMACJA PORT 2000 MOSTKI: 33. Daniel Tomczak  - 69. Paweł Zieliński (46' 19. Kamil Kruszyński), 24. Radosław Sylwestrzak, 50. Mateusz Świtała (82' 77. Marcin Iwan ), 6. Sebastian Górski - 9. Maciej Stefanowicz , 4. Kabirolakunle Ojikutu, 8. Mikołaj Juchacz, 11. Moruf Lawal - 26. Krzysztof Piosik  (67' 99. Dariusz Marcinkiewicz), 10. Krzysztof Sikora   (82' 18. Albert Cipior)

MKS OŁAWA: 22. Piotr Wojciechowski - 21. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski , 5. Radosław Krzyśków, 15. Patryk Kozina - 6. Norbert Pierzga, 3. Marcin Mazur - 10. Lucjan Zieliński 69' 8. Łukasz Orzechowski), 17. Paweł Garyga, 16. Mateusz Prusak - 14. Paweł Skorupa

ŻÓŁTA KARTKA: Marcin Iwan (85, niesportowe zachowanie)

SĘDZIA GŁÓWNY: Sławomir Sinicki (LZPN Drezdenko)