Awanse i spadki

Od bieżącego sezonu rozgrywki II-ligowe zostały zreformowane i z 2 grup stworzono tylko jedną, w której występuje 18 drużyn.

W rozgrywkach II ligi, zespoły zajmujące na koniec sezonu miejsca 15.-18. zostaną zdegradowane do właściwych rozgrywek III ligi. Z drużyn, które mogłyby spaść do naszej grupy, chodzi tylko o Górnik Wałbrzych. Tabela II ligi dostępna: TUTAJ. Zwycięzcy wszystkich 8 grup III lig, na koniec sezonu zmierzą się w jednostopniowych dwu meczowych barażach. Rozgrywki naszej grupy III ligi w następnym sezonie liczyć będą nadal 18 ekip.

Od sezonu 2016/2017 rozgrywki III-ligowe mają zostać zreformowane z 8 na 4 grupy, które będą prowadzone przez PZPN, a nie jak do tej pory przez wojewódzkie ZPN. Każda grupa będzie liczyła drużyny z 4 województw, w naszym przypadku brane pod uwagę są województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie oraz śląskie. Te informację są potwierdzone.

Jeżeli chodzi o spadki z naszej III ligi, to pewne jego będą na pewno drużyny z miejsc 15. - 18. Spadkowiczów z miejsc 15. - 18., zastąpią beniaminkowie z IV ligi dolnośląskiej oraz lubuskiej z miejsc 1. - 2. Tabela IV ligi dolnośląskiej dostępna: TUTAJ, a lubuskiej: TUTAJ. Górnik Wałbrzych spadł z II ligi, dodatkowo spada drużyna z miejsca 14.