Rezerwy Śląska ograne

MKS SCA OŁAWA - ŚLĄSK II WROCŁAW 3:0 (1:0)
BRAMKI: zawodnik testowany 13, Kamil Krzanowski 47, Jakub Kalinowski 88 (karny)

Podopieczni Jacka Imianowskiego pokonali ligowego rywala - Śląsk II Wrocław w ostatnim sparingu przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem ligowym. Po bramkach zawodnika testowanego, Kamila Krzanowskiego oraz Jakuba Kalinowskiego z rzutu karnego wysoko wygrali z rywalem. Za tydzień nasz zespół zainauguruje rozgrywki III ligi derbowym meczem w Gaci, z miejscową Foto-Higieną. Początek spotkania o godzinie 11:00.

Po dziewięciu minutach gry Janusz Gancarczyk uderzył z narożnika pola karnego, ale bramkarz obronił. Chwilę później akcje przeprowadzili przyjezdni podanie z prawego skrzydła w pole karne do zawodnika Śląska, który uderzył tylko w boczną siatkę. W 13 minucie zawodnik testowany uderzył z ponad 25 metrów nad bramkarzem i po chwili mógł cieszyć się z bramki. Pięć minut później uderzenie z rzutu wolnego Jakuba Kalinowskiego z problemami broni wrocławski golkiper. Z kolei Kamil Dołgan nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem i uderzył wprost w niego. Pod koniec pierwszej połowy Janusz Gancarczyk strzelił zza pola karnego, ale minimalnie nad bramką gości. W ostatniej akcji tej części gry uderzenie zawodnika Śląska z rzutu wolnego trafiło tylko w boczną siatkę.

Na początku drugiej części spotkania Kamil Krzanowski otrzymał świetne podanie od kolegi za obrońców, które wykorzystał i uderzył na bramkę obok bramkarza Śląska, było 2:0.. W 57 minucie zawodnik gości uderzył z 25 metrów ale znacznie ponad bramką MKS-u. W odpowiedzi Janusz Gancarczyk stanął "oko w oko" z bramkarzem przyjezdnych, ale górą był golkiper i wybił piłkę na róg. Potem kąśliwe uderzenie z prawego skrzydła Pawła Skorupa, które z problemami obronił bramkarz. Moment po tej akcji zawodnik Śląska uderzył celnie na naszą bramkę, ale świetną interwencją popisał się testowany golkiper w oławskiej drużynie. W 87 minucie Janusz Gancarczyk został sfaulowany w polu karnym, a rzut karny na bramkę zamienił Jakub Kalinowski, który ustalił wynik spotkania. W doliczonym czasie gry Kamil Szczepaniak uderzył z około 25 metrów, ale nad bramką Śląska.

MKS SCA Oława: I połowa: Radosław Florczyk (33' zawodnik testowany) - Kamil Dołgan, Jakub Kalinowski, Radosław Krzyśków, Marcin Mazur (39' Paweł Skorupa) - Maciej Zapał - Janusz Gancarczyk, zawodnik testowany, Kamil Krzanowski, Rafał Kohut (33' Kamil Szczepaniak) - zawodnik testowany
II połowa: zawodnik testowany (70' zawodnik testowany) - zawodnik testowany, Jakub Kalinowski, Radosław Krzyśków (65' Jakub Skorłutowski), Paweł Skorupa - Maciej Zapał - Janusz Gancarczyk (85' zawodnik testowany), Mateusz Prusak (75' zawodnik testowany), Kamil Krzanowski (50' Mateusz Kluzek), Kamil Szczepaniak - zawodnik testowany (55' Kamil Dołgan)