Dominik C

Utworzono:

27.10.2014

PIAST KARNIN - GORZÓW WIELKOPOLSKI - MKS OŁAWA 0:0

Podopieczni Jacka Imianowskiego po w miarę wyrównanym spotkaniu bezbramkowo zremisowali z przedostatnią drużyną w tabeli, choć ta grała od 75. minuty w "10", po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Michała Kożuchowskiego. Nasz zespół w pierwszej połowie stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafił ich wykończyć, zaś w drugiej połowie oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie z szansami dla obu ekip. Następne spotkanie nasz zespół rozegra w niedzielę 2 listopada we Wrocławiu, ze Ślęzą. Początek meczu o godzinie 11:00.

W kadrze na wyjazd do podgorzowskiego Karnina nie znalazł się tym razem Dominik Płaza, w poprzednich meczach seryjnie marnujący stuprocentowe okazje do zdobycia bramek. W ataku MKS zastąpił go niedawny junior, Marcin Musiał. Mecz rozgrywano przy bardzo niskiej, niemal mroźnej temperaturze powietrza, co z pewnością nie wpłynęło pozytywnie na poczynania piłkarzy obu zespołów.

Od początku inicjatywę mieli goście. Już w 2 minucie Rafał Sikorski strzelił z 20 metrów, ale piłka przeszła tuż obok bramki Piasta, strzeżonej przez młodszego z braci Fabiańskich - Arkadiusza. Potem lewym skrzydłem zaatakował Marcin Musiał. Gdy był już na polu karnym, strzelił niecelnie z ostrego kąta, zamiast podać do lepiej ustawionego przed bramką i zupełnie tam niepilnowanego Daniela Pawlaka.Po tych akcjach gra się uspokoiła i na następne interesujące boiskowe wydarzenie trzeba było czekać do 30 minuty. Po rzucie rożnym, egzekwowanym przez oławian, zakotłowało się pod bramką Piasta. Wybitą piłkę przejął przed polem karnym Sikorski i silnie strzelił z woleja, lecz trafił w nogę któregoś z karnińskich obrońców. Potem w podobnej sytuacji zza pola karnego uderzył Jakub Skorłutowski, ale tym razem jeden z miejscowych defensorów, stojący blisko bramki, wybił piłkę głową na rzut rożny.Gospodarze otrząsnęli się z przewagi MKS dopiero przed samym końcem pierwszej połowy. Najpierw z daleka strzelił Michał Pakuła, ale nie trafił w oławską bramkę, a potem Radosław Florczyk obronił uderzenie Adama Zdrojewskiego z rzutu wolnego.

Po zmianie stron gospodarze zagrali z większym animuszem i teraz oni osiągnęli przewagę.Mogli też zdobyć gola, kiedy to Bartosz Werbski podał z prawego skrzydła do Bartłomieja Szamotulskiego, a ten strzelił w długi róg oławskiej bramki. Florczyk tylko wzrokiem odprowadził piłkę, która jednak szczęśliwie minęła słupek i wyszła za linię końcową boiska.W 73 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, ale po niedokładnym podaniu oławianie wyprowadzili szybką kontrę. Piłkę przejął na lewym skrzydle niedawno wprowadzony na boisko Lucjan Zieliński. Nie pobiegł z nią jednak zbyt daleko, bo został ostro sfaulowany przez Michała Kożuchowskiego. Defensywny pomocnik Piasta otrzymał za to zagranie żółtą kratkę, a ponieważ to było drugi raz w tym meczu, zobaczył też czerwoną i powędrował do szatni.Chwilę po tej sytuacji lewym skrzydłem zaatakował Marcin Mazur i dośrodkował na pole karne. Do podania dobrze wyszedł Mateusz Tetłak, ale niezbyt precyzyjnie złożył się do strzału i zamiast do siatki, trafił w poprzeczkę.Pod koniec meczu oba zespoły miały jeszcze pod jednej okazji do zdobycia gola, dającego zwycięstwo i komplet punktów. Po dośrodkowaniu Michała Pakuły z rzutu rożnego, z bliska główkował Łukasz Wawrzyniak, ale obok oławskiej bramki. Po drugiej stronie boiska zza pola karnego strzelił Lucjan Zieliński, ale piłka poszybowała tuż obok słupka.

PIAST KARNIN - GORZÓW WIELKOPOLSKI: 22. Arkadiusz Fabiański - 13. Daniel Startek, 2. Piotr Buda, 3. Remigiusz Brzytwa, 16. Łukasz Wawrzyniak - 9. Michał Kożuchowski , 7. Michał Pakuła - 11. Bartosz Werbski, 5. Wojciech Kaczmarek (88' 6. Jakub Piasek), 15. Adam Zdrojewski  - 4. Bartłomiej Szamotulski

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk -2. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski , 19. Daniel Pawlak, 8. Łukasz Orzechowski (65' 3. Marcin Mazur) - 13. Jakub Skorłutowski - 20. Mateusz Tetłak, 17. Rafał Sikorski, 12. Mateusz Kluzek, 9. Kamil Krzanowski (70' 10. Lucjan Zieliński)- 18. Marcin Musiał

ŻÓŁTE KARTKI: Michał Kożuchowski (48, faul; 73, faul)

CZERWONA KARTKA: Michał Kożuchowski (73, za dwie żółte kartki)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marek Dłubała (DZPN Legnica)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Robert Łabuziński oraz Norbert Deluga (DZPN Legnica)

WIDZÓW: ok. 20