Utworzono:

12.09.2014

MKS OŁAWA - POLONIA TRZEBNICA 1:1 (0:1)
BRAMKI: Kamil Krzanowski 46 - Marcin Masełkowski 42

Po bardzo słabym, ale lepszym w naszym wykonaniu spotkaniu nasi piłkarze zremisowali z Polonią Trzebnica, choć gol dla gości padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, którego nie powinno być. Sędzia podczas tego spotkania podejmował bardzo dziwne decyzję. Bramkę dla naszej drużyny zdobył na początku drugiej połowy, były zawodnik Polonii Trzebnica - Kamil Krzanowski, a dla gości pod koniec 1 połowy strzelił Marcin Masełkowski. Nasz zespół następne spotkanie rozegra w sobotę o godzinie 16:00 w Sławie, z Dębem Przybyszów.

Spotkanie rozgrywane był w nudnej atmosferze. W 12 minucie Łukasz Orzechowski oddał strzał z dystansu, ale zbyt lekki i Karol Buchla obronił. Chwilę później z ponad 30 metrów uderzył Jakub Kalinowski, ale niecelnie. Zespół gości dogodną sytuację miał w 22 minucie kiedy do Oskar Caliński podał na 5 metr z prawego skrzydła, a Masełkowski uderzył tuż obok bramki MKS! Dwie minuty później Kamil Krzanowski uderzył z 16 metrów, ale niecelnie. W 33 minucie Dominik Płaza zaatakował lewym skrzydłem, ale jego strzał z ostrego kąta spokojnie obronił Buchla! Chwilę później rzut wolny egzekwowali gości, a dokładniej Paweł Pytlarz, którego uderzenie po rykoszecie poszybowało tuż obok słupka bramki Radosława Florczyka. W następnej akcji Dominik Płaza był w dogodnej sytuacji do strzału, ale przeszkadzający mu obrońca zablokował jego strzał. W 39 minucie z 20 metrów uderzył Pytlarz, a Florczyk z problemami obronił uderzenie. Trzy minuty później Maciej Zapał według sędzie sfaulował rywala (choć zabrał czysto piłkę spod jego nóg) i goście mieli rzut wolny na prawym skrzydle w znacznejodległości od bramki, piłkę w pole karne dośrodkował Sławomir Kołodziej piłkę w polu karnym do góry odbił głową Dołgan, a następnie ta trafiła do niepilnowanego Marcina Masełkowskiego, który uderzeniem z 15 metrów z półobrotu trafił do bramki. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Kamil Krzanowski dośrodkował z prawego skrzydła, a uderzenie Mateusza Kluzka głową z 8 metrów zatrzymało się na słupku.

Nasz zespół chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy przeprowadził koronkową akcję, prawym skrzydłem przedarł się Sikorski, który zagrał w ple karne, gdzie Kalim Krzanowski z 11 metrów uderzył obok bezradnego Karola Buchli! W 55 minucie Karol Buchla wyszedł na 20 metr do wybiegającego na czystą pozycję Dominika Płazę, ale jego uderzenie nogami zdołał odbić golkiper z Trzebnicy. Dziewięć minut później Maciej Zapał dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, a wbiegający w pole karne Kalinowski uderzył silnie na bramkę z 5 metrów, ale piłkę twarzą zatrzymał Buchla, który dłuższy czas zbierał się po tym uderzeniu. Chwilę przed zakończeniem meczu Kamil Dołgan dośrodkował w pole karne na 5 metr d Kamila Krzanowskiego, ale jego uderzenie instynktownie obronił Buchla! W doliczonym czasie gry Marcin Mazur przedarł się lewym skrzydłem, a następnie wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez trzebniczanina, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr, tylko ukarał naszego obrońcę, za próbę wymuszenia rzutu karnego.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk - 2. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski , 5. Radosław Krzyśków, 3. Marcin Mazur  - 6. Maciej Zapał  (67' 14. Paweł Skorupa), 17. Rafał Sikorski  - 9. Kamil Krzanowski  (83' 21. Mateusz Szponar), 12. Mateusz Kluzek, 8. Łukasz Orzechowski - 15. Dominik Płaza

POLONIA TRZEBNICA: 1. Karol Buchla - 17. Piotr Reczka, 2. Maciej Waliszczak , 13. Tomasz Szczepek, 13. Piotr Czarnecki  - 20. Paweł Pytlarz, 10. Krystian Jajko  (89' 3. Sebastian Kościuk) - 8. Oskar Caliński (83' 18. Jakub Dmuch), 11. Sławomir Kołodziej, 14. Kacper Belica (79' 24. Dominik Nietreba) - 23. Marcin Masełkowski

ŻÓŁTE KARTKI: Maciej Zapał (41, faul), Rafał Sikorski (73, faul), Marcin Mazur (90, symulowanie faulu w polu karnym) - Maciej Waliszczak (64, faul), Piotr Czarnecki (78, fau)

SĘDZIA GŁÓWNY: Kornel Paszkiewicz (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Michał Hnatkiewicz orz Jakub Zalewski (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 100