Dominik C

Utworzono:

09.10.2014

ORZEŁ ŚWIĘTA KATARZYNA - MKS OŁAWA 2:5 (1:1)
BRAMKI: Paweł Milewicz 40, Damian Nowak 50 (k) - Szymon Kuchciński 21 (s), Paweł Skorupa 56 (k), 87, Marcin Musiał 63, Rafał Kohut 90

Podopieczni Jacka Imianowskiego w bardzo przemeblowanym składzie wygrali zdecydowanie w pierwszej rundzie Pucharu Polski strefy wrocławskiej, w której grali z B-klasowym Orłem Święta Katarzyna, której trenerem jest nasz piłkarz - Maciej Zapał - 5:2, choć w pewnym momencie to Orzeł prowadził 2:1, jednak czerwona kartka dla gospodarza ustawiła ten mecz.

Oławski zespół do tego meczu przystąpił w mocno odmienionym składzie, do którego nas przyzwyczaił. Do zespoły po kilkutygodniowej absencji powrócili: Mateusz Prusak oraz Bartosz Stępień, obaj rozpoczęli spotkanie od pierwszej minuty.W 4 minucie gospodarze egzekwowali rzut wolny, po którym dośrodkowaniu Michał Pięta uderzył głową z 6 metrów wprost w Rafała Janczaka, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W następnej akcji z 25 metrów uderzył Łukasz Orzechowski, ale daleko od bramki. Kilka minut później Mateusz Prusak uderzył z 30 metrów, ale wprost w Mateusza Milewicza. Po 21 minutach gry oławska drużyna prowadziła 1:0, Mateusz Prusak uderzył zza pola karnego, a będący na linii strzału Szymon Kuchciński chciał zablokować ten strzał, ale piłkapo odbiciu od jego nogi zmieniła toru lotu i zmyliła bramkarza i wpadła do bramki. Następnie strzał z 20 metrów oddał Skorupa, ale bardzo niecelny. Kilkanaście minut później ten sam zawodnik uderzył z narożnika pola karnego, ale tuż obok słupka bramki Orła. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Kamil Zimny został sfaulowany przez naszego zawodnika przy linii końcowej tuż przed polem karnym, do piłki podszedł Paweł Milewicz, który oddał bezpośredni strzał przy słupkubramki, a stojący na 4 metrze Rafał Janczak wracając się w stronę bramki interweniował, ale niestety tak że piłka wpadła do bramki i Orzeł wyrównał stan meczu. Pod koniec pierwszej połowy Mateusz Szponar oddał kąśliwy strzał z 20 metrów, a bramkarz Orła z problemami odbił piłkę przed siebie. W doliczonym czasie gry Bartosz Stępień zaatakował prawym skrzydłem i podał na 5 metr, gdzie bramkarza uprzedził Marcin Musiał, ale uderzył obok bramki.

Na początku drugiej połowy Rafał Sikorski sfaulował rywala w polu karnym, a Damian Nowak pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 52 minucie Patryk Łabuda chciał przelobować naszego bramkarza, ale piłka poszybowała tuż obok bramki MKS. Chwilę później po wrzutce z autu na lewym skrzydle Damian Nowak uderzył głową z 8 metrów, ale wprost w Janczaka. W rewanżu Kamil Krzanowski został sfaulowany przez Piotra Witkowskiego w polu karnym Orła, zawodnik gospodarzy obejrzał czerwony kartonik, a sędzia podyktował rzut karny dla oławian, a pewnym strzałem na gola zamienił go Paweł Skorupa. W kolejnej akcji Szponar uderzył z 20 metrów, ale tuż obok bramki Orła. Po godzinie gry z lewego skrzydła podał Krzanowski do Okonia stojącego na 16 metrze, ale piłkę obronił Milewicz, a następnie Michał Czarnecki wybił piłkę w głąb pola. Chwilę potem Paweł Skorupa z głębi pola podał do Marcina Musiała, który minął obrońce i z 16 metrów uderzył w stronę dłuższego słupka i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 73 minucie Mateusz Szponar egzekwował rzut wolny z 20 metrów, ale piłka wylądowała na poprzeczce bramki Milewicza. Potem Paweł Skorupa huknął z 16 metrów w stronę bramki Orła, ale tam przeszła tuż obok słupka. Kilka minut później Rafał Kohut zagrał na lewą stronę pola karnego do Musiała, który w sytuacji sam na sam uderzył w stronę bramki, ale Milewicz odbił piłkę nogami. W 84 minucie Krzanowski uderzył z 20 metrów obok bramki Orła. Pod koniec meczu Rafał Kohut zagrał na 25 metr do Skorupy, który przyjął piłkę i z 20 metrów huknął w stronę bramki i podwyższył prowadzenie MKS. W doliczonym czasie gry nasz zespół wyszedł 3 na 1, Musiał zagrał do Kohuta, który uderzył z 20 metrów, a piłka po odbiciu od słupka wpadała do bramki, a sędzia po tym golu zakończył mecz.

ORZEŁ ŚWIĘTA KATARZYNA: 1. Mateusz Milewicz - 6. Paweł Milewicz  , 18. Michał Pięta, 5. Marcin Czarnecki, 13. Michał Zapał, 19. Rafał Kohyt (64' 9. Andrzej Gniewkowski), 4. Szymon Kuchciński , 10. Damian Nowak , 2. Kamil Zimny (81' 17. Dawid Zimny), 7. Patryk Łabuda (90' 11. Przemysław Sztyler), 14. Piotr Witkowski

MKS OŁAWA: 1. Rafał Janczak - 3. Bartosz Stępień, 13. Jakub Skorłutowski, 17. Rafał Sikorski , 8. Łukasz Orzechowski - 11. Adrian Okoń, 7. Mateusz Prusak (71' 16. Rafał Kohut ) - 9. Kamil Krzanowski  (89' 10. Łukasz Anklewicz), 21. Mateusz Szponar, 14. Paweł Skorupa    - 18. Marcin Musiał

ŻÓŁTE KARTKI: Rafał Sikorski (30, krytyka orzeczeń sędziego), Kamil Krzanowski (61, faul)

CZERWONA KARTKA: Piotr Witkowski (55, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marcin Foremny (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Wojciech Ostrowski oraz Mateusz Banaszak (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 50