Z Wielką Lipą na remis

MKS OŁAWA - SOKÓŁ WIELKA LIPA 1:1 (1:1)
BRAMKI: Norbert Pierzga 21 - Arkadiusz Markowski 41

Po bardzo wyrównanym meczu podopieczni Marcina Dymkowskiego zremisowali z IV-ligowym - Sokołem Wielka Lipa. Wynik meczu otworzył Norbert Pierzga, a przed końcem pierwszej połowy wynik meczu wyrównał zawodnik Sokoła. W najbliższą sobotę, mieliśmy rozegrać mecz sparingowy z GKS-em Kobierzyce, ale jak się okazało mecz ten był umówiony na dzisiaj i w ostateczności, nasz klub musi szukać sparingpartnera. Mecz odbędzie się w podwrocławskich Siechnicach, o godzinie 12:00. Zapraszamy!

Do tego sparingu nasz zespół przystąpił w okrojonym składzie. Trener Marcin Dymkowski miał do dyspozycji tylko 15 zawodników.

Pierwszy groźny strzał oddał w 18 minucie Kamil Krzanowski z lewego skrzydła, ale strzał ten obronił bramkarz gości. Trzy minuty później Marcin Musiał zagrał w uliczkę do Norberta Pierzgi, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Sokoła uderzył po dłuższym rogu dając prowadzenie swojej drużynie. Kilkanaście minut później Krzanowski ze skrzydła podał w pole karne do Norberta Pierzgi, ale jego strzał z 12 metrów został zablokowany przez defensorów rywali. W 41 minucie po podaniu z prawego skrzydła do Arkadiusza Markowskiego pewnym strzałem po ziemi wyrównał on stan meczu.

W drugiej połowie obie ekipy grały głównie w środku nie stwarzając sobie żadnych klarownych sytuacji. W 60 minucie Pierzga oddał celny ale zbyt lekki strzał zza pola karnego. Kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Marcina Mazura, na 7 metr Jakub Kalinowski głową uderzył wysoko nad bramką Sokoła.

MKS OŁAWA: Radosław Florczyk (85' Piotr Orłowski) - Kamil Dołgan, Jakub Kalinowski, Radosław Krzyśków, Patryk Kozina - Mateusz Szponar (75' Norbert Pierzga), Marcin Mazur (75' Kamil Krzanowski) - Rafał Kohut (75' Marcin Musiał), Norbert Pierzga (65' Dawid Kowalik), Kamil Krzanowski (46' Adrian Okoń)  - Marcin Musiał (46' Rafał Woźniak)

Foto.: Krzysztof A. Trybulski "Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie"