Niezasłużona porażka

MKS OŁAWA - LECHIA DZIERŻONIÓW 0:1 (0:0)
BRAMKA: Paweł Ochota 68

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po dobrym meczu niestety ulegli liderowi rozgrywek - Lechii Dzierżoniów, a gola na wagę trzech punktów zdobył Paweł Ochota. Lechia zagrała słabo, ale udało jej się zdobyć zwycięską bramkę. Następny mecz nasz zespół rozegra za tydzień w sobotę 28 marca, we Wrocławiu, przy Ulicy Oporowskiej. Początek meczu o godzinie 12:00!

W 7 minucie Patryk Kozina przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował groźnie w pole karne, ale golkiper Lechii pierwszy dopadł do piłki. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Mazur, ale jego strzał z 15 metrów zatrzymał się tylko na bocznej siatce. Kilka minut później Paweł Garyga podał na 16 metr z lewego skrzydła do Marcina Musiała, który uderzył wprost w Krzysztofa Sztanderę. W kolejnej akcji skrzydłem Pierzga uderzał z ostrego kąta, ale świetną interwencją popisał się dzierżoniowski bramkarz. W 25 minucie zza pola karnego uderzył Garyga, ale prosto w Sztanderę. Siedem minut później strzał z dystansu oddał Paweł Ochota, ale był on bardzo niecelny.

Po godzinnej grze Mateusz Szponar uderzył z 30 metrów, ale piłka poleciała obok bramki Lechii. Kilka minut później Dawid Kowalik będąc w swoim polu karnym ocenił kilkoma niekomplementarnymi słowami pracę arbitra, który pokazał mu kartkę i podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym. Do piłki podszedł Łukasz Maciejewski, huknął jak z armaty, ale piłka poszybowałą centymetry nad oławską bramką. Chwilę później jednak goście mogli cieszyć się z bramki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Łukasz Orzechowski przedłużył piłkę wrzucaną przez Łukasza Maciejewskiego do niepilnowanego Pawła Ochoty, który wolejem z 8 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Florczyka. Jakiś czas później z rzutu rożnego dośrodkował Garyga, ale strzał Krzyśkowa poszybował nad bramką gości. Po zdobyciu bramki, nasi piłkarze opadli z sił i nie potrafili stworzyć, żadnej klarownej sytuacji.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk  - 2. Kamil Dołgan, 6. Dawid Kowalik , 5. Radosław Krzyśków, 15. Patryk Kozina - 21. Mateusz Szponar, 20. Norbert Pierzga (77' 12. Mateusz Kluzek) - 10. Lucjan Zieliński, (71' 14. Paweł Skorupa) 18. Marcin Musiał (67' 8. Łukasz Orzechowski ), 3. Marcin Mazur (81' 16. Rafał Kohut) - 7. Paweł Garyga

LECHIA DZIERŻONIÓW: 56. Krzysztof Sztandera - 6. Marcin Buryło, 14. Filip Barski, 17. Paweł Słonecki, 20. Adrian Leśniarek - 18. Maciej Tomaszewski (46' 11. Jakub Bolisęga), 20. Bartłomiej Cegiełka (46' 16. Damian Korkuś) - 10. Łukasz Maciejewski, 9. Damian Niedojad (78' 15. Maciej Rakoczy), 7. Piotr Pietkiewicz  - 8. Paweł Ochota

ŻÓŁTE KARTKI: Dawid Kowalik (65, krytyka orzeczeń sędziego), Łukasz Orzechowski (82, faul) - Piotr Pietkiewicz (48, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Paweł Horożaniecki (LZPN Żary)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Dawid Zabojszczyk oraz Jarosław Gałązka (LZPN Żary)

WIDZÓW: ok 300