Wygrana z Burzą

MKS OŁAWA - BURZA CHWALIBOŻYCE 3:1 (3:1)
BRAMKI: Mateusz Kluzek 8, Norbert Pierzga 36, Paweł Garyga 44 - ? 17

W naszych barwach podczas tego meczu zaprezentował się Paweł Garyga, który dzień wcześniej rozwiązał swój kontrakt z Odrą Opole. Paweł w przeszłości grał w naszych barwach za trenera Smółki, a potem kilka miesięcy spędził we Francji.

W 8 minucie wspomniany przed chwilą Garyga podał w pole karne do Mateusza Kluzka, jednak uprzedził go bramkarz Burzy, który tylko odbił piłkę pod nogi młodego zawodnika MKS, a ten umieścił piłkę w siatce dając swojej drużynie prowadzenie. Dziewięć minut później goście przeprowadzili akcję prawą strona, piłka trafiła na 17 metr do zawodnika Burzy, który uderzył w stronę dłuższego słupka, a Florczyk odprowadził wzrokiem piłkę do własnej siatki. Kilka minut później Marcin Mazur zagrał na lewe skrzydło do Garygi ten dośrodkował w pole karne, ale Kluzek uderzył głową z 8 metr nad bramką gości. W kolejnej akcji Mazur dośrodkował piłkę z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska, a Kluzek ponownie głową tuż obok bramki Burzy. W 36 minucie Marcin Musiał zagrał na lewe skrzydło do Garygi ten przy linii końcowej podał do Pierzgi, bramakrz Burzy tylko musnął piłkę rękawicami a Norbert Pierzga silnym uderzeniem pod poprzeczkę dał prowadzenie MKS. Pięć minut później Paweł Garyga z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, a Kluzek z 6 metrów uderzył nad bramką. Sześćdziesiąt sekund później Paweł Garyga egzekwował rzut wolny około 25 metrów od bramki Burzy i pięknym uderzeniem w okienko podwyższył prowadzenie.

W 62 minucie Rafał Kohut uderzył z dystansu, a golkiper Burzy odbił piłkę przed siebie do której dopadł Rafał Woźniak, ale jego uderzenie zdołał na róg ponownie odbić bramkarz gości. Pod koniec meczu dogodną sytuację na 16 metrze miał zawodnik Burzy, ale jego uderzenie instynktownie obronił Piotr Orłowski.

MKS OŁAWA:
I połowa: Radosław Florczyk, Dawid Kowalik, Radosław Krzyśków, Patryk Kozina - Mateusz Szponar, Norbert Pierzga - Paweł Garyga, Mateusz Kluzek, Marcin Mazur - Marcin Musiał
II połowa: Piotr Orłowski - Marek Miniach, Dawid Kowalik, Radosław Krzyśków (67' Marcin Mazur), Kamil Krzanowski - Damian Mazur, Adrian Okoń - Łukasz Anklewicz, Mateusz Prusak, Rafał Woźniak - Rafał Kohut

Foto.: Krzysztof A. Trybulski "Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie"