Świetna passa nadal trwa

MKS OŁAWA - PIAST KARNIN - GORZÓW WIELKOPOLSKI 4:0 (1:0)
BRAMKI: Paweł Garyga 6 (k), Marcin Mazur 53, Rafał Kohut 68, Marcin Musiał 80

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po świetnym spotkaniu rozgromili bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie - Piasta Karnin - Gorzów Wielkopolski. Pierwszą bramkę na początku spotkania po rzucie karnym zdobył Paweł Garyga, a następnie bramki zdobywali: Marcin Mazur, Rafał Kohut oraz Marcin Musiał. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy w tabeli na 13. lokatę. Następny mecz nasza drużyna rozegra za tydzień w sobotę 30 maja, o godzinie 17:00 w Oławie, a rywalem będzie Ślęza Wrocław. Zapraszamy!

Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania Maciej Sędziak przedarł się przez naszych zawodników i oddał strzał zza pola karnego, ale poszybował on minimalnie nad bramką MKS. Pierwszą groźną akcję MKS stworzył w 6 minucie kiedy to Paweł Garyga zagrał w uliczkę do Mateusza Kluzka, którego w polu karnym sfaulował Arkadiusz Fabiański. Sędzia podyktował rzut karny, a Garyga umieścił piłkę w siatce obok interweniującego golkipera z Karnina. W kolejnej akcji Marcin Mazur zagrał z lewego skrzydła przed pole karne do Garygi, ten odegrał do Rafała Kohuta, ale jego uderzenie z 20 metrów spokojnie obronił Fabiański. Kolejne minuty to wyrównana gra w środku pola, groźna akcja została stworzona przez gospodarzy w 41 minucie prawym skrzydłem popędził Lucjan Zieliński, który zagrał do Kluzka i po dośrodkowaniu na 11 metr do niepilnowanego Kohuta oddał on strzał na bramkę, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gości. Chwilę później Mateusz Prusak dośrodkował z rzutu rożnego piłkę w pole karne, gdzie na 5 metrze znalazł się niepilnowany Radosław Krzyśków, ale jego silne uderzenie poszybowało tuż nad bramką Piasta.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla MKS, Jakub Kalinowski podał na lewe skrzydło do Mazura, który zdecydował się na indywidualną akcję skrzydłem, po której zbiegł w pole karne i płaskim strzałem z 11 metrów podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Chwilę później Garyga z prawego skrzydła dośrodkował na 16 metr do Prusaka, ale jego strzał poszybował tuż nad bramką. W 68 minucie Prusak zagrał za obronę do Kohuta, który w sytuacji "sam na sam" z Fabiańskim uderzył pod interweniującym bramkarzem Piasta, czym podwyższył prowadzenie. Jakiś czas później Maciej Sędziak uderzył zza pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Florczyk. Dziesięć minut przed końcem meczu Lucjan Zieliński z narożnika boiska zagrał krótko do Garygi, ten dośrodkował na 8 metr, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył świeżo wprowadzony Marcin Musiał i uderzeniem głową po dłuższym rogu ustalił wynik spotkania.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk - 2. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski , 5. Radosław Krzyśków, 3. Marcin Mazur  - 8. Norbert Pierzga - 10. Lucjan Zieliński (81' 15. Łukasz Anklewicz), 7. Paweł Garyga , 12. Mateusz Kluzek (84' 11. Adrian Okoń), 16. Mateusz Prusak (69' 20. Łukasz Orzechowski) - 16. Rafał Kohut  (76' 18. Marcin Musiał )

PIAST KARNIN - GORZÓW WIELKOPOLSKI: 22. Arkadiusz Fabiański - 6. Patryk Płucienniczak (86' 8. Bartosz Cybulski), 2. Piotr Buda, 3. Remigiusz Brzytwa, 16. Łukasz Wawrzyniak - 18. Michał Pakuła, 17. Cezary Łuś - 13. Daniel Startek, 7. Maciej Sędziak, 10. Karol Gardzielewicz - 15. Adam Zdrojewski

SĘDZIA GŁÓWNY: Andrzej Urban (DZPN Jelenia Góra)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Kocuła oraz Łukasz Nalepa (DZPN Jelenia Góra)

WIDZÓW: ok. 300