Ślęza w końcu pokonana

MKS OŁAWA - ŚLĘZA WROCŁAW 3:1 (2:1)
BRAMKI: Jakub Kalinowski 21, Rafał Kohut 40, Paweł Skorupa 90 - Grzegorz Rajter 25

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po zaciętej walce wygrali z wyżej notowaną - Ślęzą Wrocław, dzięki czemu nadal mają szansę na utrzymanie w gronie III ligowców na przyszły sezon. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Jakub Kalinowski, Rafał Kohut oraz w ostatniej akcji meczu Paweł Skorupa, honorową bramkę dla gości zdobył Grzegorz Rajter. Następne spotkanie nasz zespół rozegra już w środę 3 czerwca w Oławie, a rywalem będzie Piast Żmigród. Początek meczu o godzinie 17:00. Zapraszamy!

Kilkanaście minut po rozpoczęciu meczu i błędzie obrony Marcin Mazur znalazł się w polu karnym gości, ale jego uderzenie obronił Gąsiorowski. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z prawego skrzydła na 13 metrze piłkę otrzymał Grzegorz Rajter i uderzył wprost w interweniującego Florczyka, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.W 21 minucie Mateusz Prusak egzekwował rzut rożny i dośrodkował w pole karne, gdzie Marcin Gąsiorowski źle obliczył lot piłki i minął się z nią, a uderzeniem głową Jakub Kalinowski z 5 metrów dał prowadzenie naszej drużynie. Cztery minuty później Mateusz Janas dośrodkował z rzutu wolnego na prawym skrzydle na 6 metr do niepilnowanego Grzegorza Rajtera, który uderzeniem głową dał remis w meczu. W następnej akcji z prawego skrzydła Paweł Garyga zagrał w pole karne do Mateusza Kluzka, który uderzył z 10 metrów, ale wysoko nad bramką. Kilka minut później po akcji prawym skrzydłem Grzegorz Rajter uderzył w stronę bramki, ale minimalnie obok słupka bramki MKS. W 40 minucie na prawym skrzydle Lucjan Zieliński zagrał do Kluzka, ten odegrał za obronę do Rafała Kohuta, który z 16 metrów mocnym strzałem znów dał prowadzenie gospodarzom.

Na początku drugiej połowy Paweł Garyga zabrał piłkę defensorowi Ślęzy i zagrał na lewe skrzydło do Kohuta, ten mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ale Kluzek nie zdołał jej sięgnąć. Chwilę później Jakub Bohdanowicz z 25 metrów uderzył znacznie nad bramką gości. Kilka minut później Marcin Mazur z lewego skrzydła zagrał w pole karne do Garygi, ale ten uderzył nad bramką Ślęzy. Pod koniec spotkania Jakub Jakóbczyk będąc na 13 metrze uderzył wprost w interwenującego Radosława Florczyka. W ostatniej akcji meczu Ślęza egzekwowała rzut rożny do którego poszedł również Marci  Gąsiorowski, po dośrodkowaniu piłki trafiła ona pod nogi Pawła Garygi, który daleko podał do Pawła Skorupy, który umieścił piłkę w pustej bramce, chwilę później sędzia zakończył mecz.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk - 2. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski   , 5. Radosław Krzyśków, 3. Marcin Mazur - 8. Norbert Pierzga - 10. Lucjan Zieliński (75' 18. Marcin Musiał), 12. Mateusz Kluzek (90' 6. Dawid Kowalik), 7. Paweł Garyga, 16. Mateusz Prusak (82' 20. Łukasz Orzechowski) - 19. Rafał Kohut  (77' 14. Paweł Skorupa )

ŚLĘZA WROCŁAW: 1. Marcin Gąsiorowski - 8. Jakub Bohdanowicz, 2. Kacper Fedorowicz, 15. Jakub Jakóbczyk, 5. Mateusz Janas (63' 21. Paweł Niewiadomski), 3. Konrad Kątny  , 10. Andrzej Korytek (80' 4. Karo, Zalewski), 16. Kajetan Łątka, 14. Grzegorz Rajter , 11. Kornel Traczyk  (63' 19. Marcel Jamrozowicz), 22. Cezary Wyglądacz

ŻÓŁTE KARTKI: Jakub Kalinowski (10, faul) - Kornel Traczy (59, niesportowe zachowanie), Konrad Kątny (74, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Paweł Kucharczyk (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Michał Hnatkiewicz oraz Damian  Sylwestrzak (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 200