Przegrana po karnym

MKS OŁAWA - KP BRZEG DOLNY 0:1 (0:0)
BRAMKA: Mateusz Szczur 57 (k)

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po bardzo wyrównanym meczu przegrali z walczącym o utrzymanie - KP Brzeg Dolny, bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Szczur z rzutu karnego po przypadkowym zagraniu ręką w polu karnym. Następny mecz nasza drużyna zagra za tydzień 11 kwietnia w Trzebnicy, z tamtejszą Polonią. Początek meczu o godzinie 16:00.

Początek był bardzo wyrównany i toczony głównie w środkowej części boiska. Pierwszy groźny strzał oddał w 21 minucie po ziemi Paweł Garyga, ale piłka przeszła obok słupka bramki Hornika. W odpowiedzi z prawego skrzydła Jakub Wróbel dośrodkował na 11 metr do niepilnowanego Kamila Żbika, który piłkę głową uderzył w oławskiego stopera. Pięć minut później Marcin Mazur zaatakował prawym skrzydłem, następnie zbiegł wzdłuż linii pola karnego i uderzył w stronę bramki, ale piłka minimalnie minęła bramkę KP. Pod koniec pierwszej połowy Mateusz Żak z lewego skrzydła dośrodkował na 15 metr do Daniela Wałęgi , który uderzył głową w bramkę MKS, ale pewnie obronił piłkę Radosław Florczyk.

Nasi piłkarze źle rozpoczęli drugą połowę, goście egzekwowali rzut roźny i po dośrodkowaniu w pole karne Paweł Garyga zagrał przypadkowo ręką w swoim polu karnym, a sędzia bez chwili zawahania wskazał na 11 metr, a rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Mateusz Szczur. W 65 minucie Kamil Krzanowski oddał mocny strzał zza pola karnego, ale po odbiciu od obrońcy piłka trafiła w boczną siatkę. Cały mecz był dość wyrównany, ale z obu stron byo widać dużo niecelnych podań oraz złych dośrodkowań. Gra toczyła się głównie w środku boiska.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk  - 2. Kamil Dołgan, 6. Dawid Kowalik, 5. Radosław Krzyśków, 15. Patryk Kozina - 20. Norbert Pierzga, 21. Mateusz Szponar (81' 11. Adrian Okoń) - 3. Marcin Mazur (57' 11. Lucjan Zieliński), 7. Paweł Garyga, 9. Kamil Krzanowski (74' 18. Marcin Musiał) - 14. Paweł Skorupa (55' 16. Mateusz Prusak)

KP BRZEG DOLNY: 1. Karol Hernik - 2. Jakub Kulej, 3. Jacek Mądrzejewski , 4. Tomasz Horwat, 15. Mateusz Żak (46' 5. Patryk Lofek) - 16. Jakub Wróbel, 9. Mateusz Szczur , 6. Jakub Dębiczak (70' 13. Grzegorz Pawełek), 17. Kamil Żbik (75' 14. Maciej Pomiećko), 11. Jakub Małecki (87' 7. Dawid Hernik) - 18. Daniel Wałęga

SĘDZIA GŁÓWNY: Paweł Kucharczyk (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Paweł Stawicki oraz Patryk Ogrodnik (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 200