Derby na remis

FOTO-HIGIENA GAĆ - MKS OŁAWA 1:1 (0:0)
BRAMKI: Dominik Wejerowski 87 - Mateusz Prusak 50

Podopieczni Jacka Imianowskiego zremisowali w meczu inauguracyjnym III ligi w derbowym pojedynku z Foto-Higieną Gać. Bramkę przepięknej urody dla naszej drużyny zdobył Mateusz Prusak, zaś wyrównał pod koniec meczu, nasz były zawodnik - Dominik Wejerowski. Następne spotkanie rozegramy za tydzień w sobotę z KS-em Stilon Gorzów Wielkopolski w Oławie. Początek meczu o 14:00.

Po 5 minutach gry oławski zespół miał rzut rożny, Kamil Szczepaniak dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę stojącego na 7 metrze Gancarczyka, ale jego uderzenie wylądowało w rękawicach bramkarza. W następnej akcji Maciej Zapał wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a uderzenie Janusza z 10 metrów obronił Zajączkowski. Chwilę później Janusz Gancarczyk przeprowadził indywidualną akcję lewym skrzydłem zakończoną strzałem z ostrego kąta tuż nad bramką gospodarzy. Potem Foto-Higiena stworzyła sobie kilka akcji, najpierw uderzenie Radosława Florka zza pola karnego zostało zablokowane przez defensorów MKS, a następnie Mieczysław Przytuła z lewego skrzydła podał na bok pola karnego do Wejerowskiego, który wbiegł w pole karne i strzelił z dłuższy róg ale minimalnie chybił. W 20 minucie ten sam zawodnik uderzył z 20 metrów, ale wprost w interweniującego Florczyka. Po przerwie na uzupełnienie płynów Marcin Mazur zacentrował w pole karne ze skrzydła, ale bramkarz gospodarzy wypiąstkował piłkę na róg. Po tym rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do oławskiego zawodnika, który zagrał "na dobieg" za gacckich obrońców, ale golkiper z Gać uprzedził Janusza. Pod koniec pierwszej połowy Dominik Wejerowski wykonywał rzut rożny, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z jego kolegów.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy MKS,a  dokładniej Mateusz Prusak egzekwował dwa rzut rożne i właśnie po dośrodkowaniu z drugiego stałego fragmentu do piłki wyskoczyło kilku zawodników, ale żaden z nich nie trafił w piłkę, jednak ta wpadła do bramki przy słupku, czym wywołała euforie w oławskim obozie. Następnie Gancarczyk zagrał do Rafała Kohuta, który wbiegł w pole karne, ale stoper z Gać zdołał zabrać mu piłkę przed strzałem. W 57 minucie Foto-Higiena miała świetną okazję do zdobycia bramki, po zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Łukasza Kucyniaka, który oddał silny strzał z linii pola karnego, ale stojący przed bramką Dołgan zdołał wybić ją sprzed linii bramkowej. Jedenaście minut później Wejerowski oddał strzał zza pola karnego, ale obronił bramkarz. Chwilę później z tej samej pozycji kąśliwy strzał w wykonaniu Macieja Zapała, ale pika poszybowała nad bramką Foto-Higieny. W 72 minucie spotkania Gancarczyk nie porozumiał się w polu karnym rywala z Kamilem Krzanowskim i z tej groźnej sytuacji nic nie wyszło. W następnej akcji Paweł Synowiec uderzył silnie z 20 metrów, a Radosław Florczyk "na raty", ale obronił. Kilka minut później dziwna sytuacja, piłkę po akcji drużyny z Gać złapał Florczyk, który wyszedł na 11 metr i wypuścił piłkę przed siebie, aby ją wybić, a będący za nim Dawid Pałys zabrał mu ją, więc oławski bramkarz chciał również zabrać piłkę rywalowi, ale trafił w jego nogi, sędzia bez zawahania podyktował rzut karny, a bramkarza ukarał czerwonym kartonikiem. Oławska drużyny wykorzystała do tamtego momentu wszystkie zmiany, więc na bramce stanął Paweł Skorupa, do piłki podszedł Wejerowski, ale uderzył tuż obok słupka bramki MKS. Jednak trzy minuty później "Wejer" się zrehabilitował i po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Piotra Stawowego doprowadził do wyrównania. W ostatniej akcji meczu Bartłomiej Płomiński uderzył silnie zza pola karnego, a Skorupa z problemami wybił piłkę na róg.

Foto-Higiena Gać: 1. Tomasz Zajączkowski - 20. Piotr Stawowy, 19. Paweł Przytuła, 17. Krzysztof Smoliński, 7. Mieczysław Przytuła - 5. Michał Zięba, 8. Paweł Boczarski  (67' 10. Paweł Synowiec) - 6. Łukasz Kucyniak, 15. Dominik Wejerowski , 13. Dariusz Góral  (74' 18. Bartłomiej Płomiński) - 9. Radosław Florek  (74' 11. Dawid Pałys)

MKS Oława: 22. Radosław Florczyk  - 2. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski , 5. Radosław Krzyśków , 3. Marcin Mazur - 6. Maciej Zapał, 7. Mateusz Prusak  (67' Adrian Okoń ) - 11. Kamil Szczepaniak (46' 14. Paweł Skorupa ), 9. Kamil Krzanowski  (80' 18. Marcin Musiał), 16. Rafał Kohut (80' 20. Bartosz Stępień) - 10. Janusz Gancarczyk

Żółte kartki: Paweł Boczarski (28, faul), Dariusz Góral (52, faul) - Kamil Krzanowski (11, faul), Radosław Krzyśków (36, zagranie ręką), Paweł Skorupa (63, faul), Adrian Okoń (90, faul)

Czerwone kartki: Radosław Florczyk (83, faul)

Sędzia Główny: Hubert Kut (DZPN Wrocław)
Sędziowie liniowi: Mateusz Maj oraz Jarosław Grobelny (DZPN Wrocław)

Widzów: ok. 500