Ważne zwycięstwo w derbach

MKS OŁAWA - FOTO - HIGIENA GAĆ 2:1 (0:1)
BRAMKI: Mateusz Prusak 68, Mateusz Tetłak 79 - Łukasz Kucyniak 40

Podopieczni Jacka Imianowskiego bardzo ważne zwycięstwo w meczu rozegranym awansem z rundy wiosennej z Foto - Higieną Gać w derbach powiatu oławskiego. Po pierwszej połowie to goście prowadzili, ale po zmianie stron dwie bardzo ładne bramki w wykonaniu Mateusza Prusaka oraz Mateusza Tetłaka. Ostatnie 20 minut graliśmy w "dziesiątkę" po czerwonej kartce dla Mateusza Prusaka, ale mimo to nasza drużyna strzeliła zwycięską bramkę!

GALERIA

Przed meczem nagrodzono Kamila Dołgana oraz Dominika Wejerowskiego, który wygrali konkursy organizowane przez "Gazetę Powiatową - Wiadomości Oławskie". Dominik Wejerowski wygrał konkurs na najlepszego zawodnika MKS poprzedniego sezonu w klasyfikacji owej gazety, a Kamil Dołgan wygrał konkurs SMS-owy n najlepszego zawodnika MKS ubiegłego sezonu.

W 12 minucie spotkania Dariusz Góral oddał strzał z 17 metrów, ale Radosław Florczyk stał na posterunku i obronił jego uderzenie. Chwilę później Paweł Skorupa z prawego skrzydła zagrał w pole karne, ale tam uderzenie Mateusza Prusaka z 20 metrów poszybowało tuż obok gacckiej bramki. W rewanżu Paweł Synowiec oddał strzał z 20 metrów ale znacznie niecelny. W następnej akcji ponownie z dystansu uderzał Synowiec, ale znów nie trafił w bramkę. Po półgodzinnej grze zza pola karnego uderzył Paweł Boczarski, ale spokojnie ten strzał obronił Florczyk. Pięć minut później Dariusz Góral przedarł się w pole karne MKS, ale jego strzał instynktownie obronił oławski golkiper. Chwilę później Góral podał z prawego skrzydła w okolice narożnika pola karnego do Łukasza Kucyniaka, który przyjął piłkę i uderzeniem z 17 metrów w stronę dłuższego słupka wyprowadził gości na prowadzenie. W ostatniej akcji pierwszej połowy z rzutu rożnego dośrodkował Synowiec, a uderzenie głową z 5 metrów Piotra Stawowego przeszło tuż nad poprzeczką bramki MKS.

Początek drugiej połowy to wyrównana gra jak przez całą pierwszą połowę. W 62 minucie Mateusz Tetłak uderzył z 20 metrów, ale bardzo niecelnie. Chwilę później Dominik Wejerowski uderzył zza pola karnego, ale górą był Florczyk. W odpowiedzi Marcin Mazur starł się z Dawidem Pożaryckim na lewym skrzydle, obaj piłkarze upadli, sędzia nie odgwizdał faulu, ale piłkę ręką zagarnął Pożarycki  arbiter podyktował rzut wolny, który szybko rozpoczął Mazur, który podał do Mateusza Prusaka, który huknął z lewego skrzydła z 25 metrów w okienko bramki Foto - Higieny! Dwie minuty po tej akcji Prusak sfaulował rywala i obejrzał żółty kartonik, ale chwilę później uderzył przeciwnika i sędzia bez chwili zawahania sięgnął do kieszeni po czerwoną kartkę i oławski zespół musiał kończyć w "dziesiątkę". W następnej akcji z prawego skrzydła Łukasz Kucyniak zagrał na 5 metr do Dariusza Górala, który trafił w kępę trawy i tym samym spokojnie jego odbicie obronił Florczyk. W rewanżu Marcin Mazur zaatakował lewym skrzydłem, następnie ściął w stronę środka boiska i uderzył z 20 metrów, ale trafił w obrońcę z Gaci, ale piłka trafiła ponownie pod jego nogi, a ten zanotował świetne podanie na lewe skrzydło do Mateusza Tetłaka, który z bardzo ostrego kąta huknął w stronę bramki, a ta po odbiciu od słupka wpadła do bramki. Ostatnie minuty spotkania to ataki Foto - Higieny, które jednak żadnej klarownej sytuacji nie stworzyły. Pod koniec meczu goście egzekwowali rzut rożny, po którym Marcin Mazur zagrał do przodu w stronę Tetłaka, który przyjął piłkę i popędził w stronę bramki, ale jego strzał z problemami obronił Mazur.

MKS OŁAWA: 22 .Radosław Florczyk  - 2. Kamil Dołgan, 5. Radosław Krzyśków, 13. Jakub Skorłutowski, 19. Daniel Pawlak, 8. Łukasz Orzechowski - 14. Paweł Skorupa (61' 11. Lucjan Zieliński), 6. Maciej Zapał, 7. Mateusz Prusak   , 20. Mateusz Tetłak  - 3. Marcin Mazur (90' 21. Adrian Okoń)

FOTO - HIGIENA GAĆ: 1. Marcin Mazur  - 3. Wojciech Strójwąs, 4. Dawid Pożarycki, 17. Krzysztof Smoliński (85' 14. Dawid Pałys), 14. Piotr Stawowy - 8. Paweł Boczarski, 5. Michał Zięba - 6. Łukasz Kucyniak , 15. Dominik Wejerowski, 13. Dariusz Góral - 10. Paweł Synowiec (82' 11. Marek Budny)

ŻÓŁTA KARTKA: Mateusz Prusak (70, faul)

CZERWONA KARTKA: Mateusz Prusak (70, uderzenie rywala)