Zwycięstwo na inauguracje roku

MKS OŁAWA - SOKÓŁ MARCINKOWICE 1:0 (0:0)
BRAMKA: Rafał Kohut 70

Podopieczni Marcina Dymkowskiego pokonali w pierwszy sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej III ligi dolnośląsko-lubuskiej, występujący we wrocławskiej klasie okręgowej - Sokół Marcinkowice. Zwycięską bramkę w drugiej połowie spotkania zdobył Rafał Kohut, który otrzymał podanie od Marcina Musiała.

W pierwszym sparingu podczas tego okresu przygotowawczego w naszym zespole pojawił się Patryk Kozina, który po kilku latach gry w Czarnych Jelcz-Laskowice, powrócił do naszego klubu. W spotkaniu zagrało też kilku zawodników z drużyny juniorów.

W 5 minucie Paweł Skorupa uderzył z 17 metrów, ale wprost w interweniującego bramkarza Sokoła. Po półgodzinie gry Marcin Mazur chciał zaskoczyć bramkarza strzałem z 30 metrów, ale piłka poszybowało tuż obok spojenia słupka z poprzeczką bramki gości. Kilka minut później Rafał Kohut dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a strzał głową z 5 metrów Adriana Okonia przeleciał obok bramki rywali. Chwilę później złe podanie Patryka Koziny, rywale przejęli piłkę, a uderzenie przeciwnika nad bramkę przeniósł Radosław Florczyk. W następnej akcji Okoń odebrał piłkę Mateuszowi Czajce i popędził w stronę bramki, ale jego strzał obronił bramkarz. W ostatniej akcji pierwszej połowy kontrę przeprowadzili oławianie, Paweł Skorupa przed polem karnym ograł obrońcę, ale strzał z 15 metrów przeszedł tuż obok słupka marcinkowickiej bramki.

Na początku drugiej połowy groźny strzał zza pola karnego oddali goście, ale spokojnie obronił go Florczyk. W odpowiedzi Paweł Skorupa popędził lewym skrzydłem i podał na 5 metr do Marcina Musiała, ale jego strzał minął minimalnie słupek bramki Sokoła. W 70 minucie Marcin Musiał zagrał świetną piłkę za obronę Sokoła do Kohuta, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Sokoła, uderzył obok niego i po chwili mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Pod koniec spotkania mecz wyrównał się i żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji.

MKS OŁAWA: Radosław Florczyk (65' Piotr Kosecki) (75'  Piotr Orłowski) - Dołgan (65' Marek Miniach), Jakub Kalinowski (46' Adrian Okoń), Radosław Krzyśków, Patryk Kozina (60' Rafał Kohut) - Mateusz Szponar (65' Jakub Kulczycki), Marcin Mazur (65' Kasper Morawski) - Rafał Kohut (46' Łukasz Orzechowski), Adrian Okoń (46' Marcin Musiał), Kamil Krzanowski (65' Damian Mazur) - Paweł Skorupa (60' Łukasz Anklewicz)