Z Sokołem na piątke

MKS SCA OŁAWA - SOKÓŁ MARCINKOWICE 5:0 (0:0;4:0)
BRAMKI: Kamil Dołgan 38, 49, Rafał Kohut 42, Marcin Musiał 56, Janusz Gancarczyk 90

Podopieczni Jacka Imianowskiego gładko pokonali Sokoła Marcinkowice, który na co dzień gra w klasie okręgowej. Bramki dla naszej drużyny zdobywali: dwie Kamil Dołgan, a po jednym trafieniu dołożyli Rafał Kohut, Marcin Musiał oraz Janusz Gancarczyk. Ostatni sparing rozegramy w sobotę o godzinie 11:00 ze Śląskiem II Wrocław w Oławie.

W 16 minucie Jakub Kalinowski oddał strzał z pola karnego, ale bramkarz obronił. Chwilę po tej sytuacji Janusz Gancarczyk uderzył zza pola karnego na bramkę gości, golkiper Sokoła wybił piłkę do boku, ale dobitka Adriana Okonia była niecelna. Z kolei zawodnik przyjezdnych strzelił z około 20 metrów na naszą bramkę, ale piłka przeszła obok niej.

W 38 minucie Paweł Skorupa dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne do Kamila Dołgana, który uderzeniem głową otworzył wynik spotkania. Cztery minuty później Marcin Mazur z lewego skrzydła zagrał w pole karne do Rafała Kohuta, który najpierw głową uderzył piłkę w poprzeczkę, ale dobitka znalazła drogę do bramki, było 2:0. W następnej akcji meczu Kamil Dołgan podał z prawego skrzydła w pole karne do Mateusza Prusaka, który uderzył nad bramką. Następnie Marcin Mazur wrzucił piłkę w pole karne rywali, ale obrońca oraz bramkarz gości nie porozumieli się i piłka trafiła pod nogi Kamila Dołgana, który uderzeniem na psutą bramkę podwyższył na 3:0.

Minutę później Paweł Skorupa wycofał piłkę z prawego skrzydła na 16 metr do Marcina Musiała, który uderzył na bramkę, ale bramkarz obronił. W kolejnej akcji Marcin Musiał odebrał piłkę przed polem karnym gości i uderzył, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. W 81 minucie Kamil Szczepaniak zagrał za obrońców do Mateusza Prusaka, który w sytuacji sam na sam uderzył na bramkę, ale górą był bramkarz. Po tej akcji obrona MKS popełniła błąd, po którym zawodnik Sokoła uderzył z za pola karnego, ale tuż obok bramki. Następnie Janusz Gancarczyk podał do zawodnika testowanego, a ten uderzył z 16 metrów, jednak bramkarz Sokoła obronił.

Chwilę później oławscy stoperzy znowu popełnili błąd po którym goście, mogli zdobyć bramkę kontaktową, jednak rywal z Marcinkowic uderzył nad bramką. W 87 minucie Janusz Gancarczyk uderzył z 10 metrów w poprzeczkę. Chwilę przed końcem meczu Janusz Gancarczyk wykonywał rzut wolny z około 20 metrów, ale jego płaskie uderzenie minęło bramkę o kilkanaście centymetrów. W ostatniej akcji meczu Kamil Szczepaniak podał do Janusza Gancarczyk, który wbiegł w pole karne i uderzeniem nad bramkarzem Sokoła ustalił wynik spotkania.

MKS SCA Oława: I tercja: Radosław Florczyk - Mateusz Kisiel, Jakub Kalinowski, Radosław Krzyśków, zawodnik testowany - Kamil Krzanowski, Maciej Zapał - Janusz Gancarczyk, Adrian Okoń, Kamil Szczepaniak - Rafał Kohut
II tercja: Radosław Florczyk - Kamil Dołgan, Jakub Kalinowski, Radosław Krzyśków, Marcin Mazur - zawodnik testowany, Kamil Krzanowski (45' Mateusz Prusak) - Kamil Szczepaniak (32' Marcin Musiał), Mateusz Kluzek, Paweł Skorupa - Rafał Kohut
III tercja: Andrzej Czerwieniak - Kamil Dołgan, Jakub Kalinowski (69' Mariusz Speina), Radosław Krzyśków, Marcin Mazur - Maciej Zapał, Mateusz Prusak - Paweł Skorupa (80' Kamil Szczepaniak), Mateusz Kluzek, Marcin Musiał (63' Kamil Krzanowski (71' zawodnik testowany) - Rafał Kohut (63' Janusz Gancarczyk)

Foto.: Piotr Wicher