Wyraźna porażka ze Śląskiem

ŚLĄSK II WROCŁAW - MKS OŁAWA 2:0 (1:0)
BRAMKI: Krzysztof Ostrowski 6, Andrei Ciolacu 60 (k)

Podopieczni Marcina Dymkowskiego ulegli rezerwą Śląska Wrocław wzmocnionym zawodnikami pierwszego zespołu, z uwagi na przerwę reprezentacyjną w Ekstraklasie. Pierwszą bramkę dla gospodarzy na początku meczu zdobył Krzysztof Ostrowski, a wynik ustalił z rzutu karnego Andrei Ciolacu. Następny mecz ligowy naszej drużyny za tydzień w sobotę 4 kwietnia w Oławie, z KP Brzeg Dolny. Początek meczu o godzinie 14:00. Jednakże w środę 1 kwietnia zapraszamy również na oławski stadion, gdyż nasza drużyna rozegra spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski strefy wrocławskiej, a rywalem będzie ligowy przeciwnik - Ślęza Wrocław. Początek meczu o godzinie 17:00.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla naszej drużyny, ponieważ już w 6 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, Krzysztof Ostrowski z 6 metrów umieścił piłkę w siatce MKS. Kilka minut później z linii pola karnego piłkę uderzył Andrei Ciolacu, ale ta wylądowała na słupku bramki Florczyka i wyszła wzdłuż linii końcowej za boisko.W odpowiedzi Patryk Kozina zaatakował lewym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie znalazło się w rękawicach Dawida Abramowicza. W kolejnej akcji składna akcja Śląska zakończona strzałem Ciolacu z 10 metrów, ale świetną interwencją popisał się Radosław Florczyk. Kolejna akcja rezerw Śląska zakończona została strzałem Kaczmarka z 20 metrów, który z problemami wybronił Florczyk. Chwilę później z prawego skrzydła dośrodkował Ostrowski, a strzał z 11 metrów Konrada Kaczmarka poszybował nad bramką MKS.

Na początku drugiej połowy Maciej Matusik uderzył w stronę dłuższego słupka bramki Florczyka z 16 metrów, ale ten popisał się świetną interwencją broniąc ten strzał. W 60 minucie Jakub Kalinowski sfaulował wbiegającego w pole karne oławian Matusika i sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Andrei Ciolacu. Kilka minut później Paweł Garyga egzekwował rzut wolny 20 metrów od bramki Śląska, ale jego strzał z problemami obronił Abramowicz, podobnie jak dobitkę Koziny. W rewanżu gospodarze zaatakowali lewym skrzydłem, a akcję tą strzałem z 12 metrów zakończył Maciej Matusik, ale piłka trafiła w słupek, jednak ta wpadła pod nogi Krystiana Misia, ale ten uderzył nad bramką. Dziesięć minut przed końcem spotkania Paweł Uliczny huknął z 25 metrów w stronę naszej bramki, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę, a następnie w rękawice Florczyka.

ŚLĄSK II WROCŁAW: 12. Dawid Abramowicz - 2. Krystian Miś (76' 19. Adam Miazgowski), 18. Juan Calahorro , 9. Paweł Kohut , 6. Adrian Repski  - 17. Lukas Droppa (46' Marcin Wdowiak ), 21. Paweł Uliczny, 7. Maciej Matusik (89' 11. Patryk Zagórowicz) - 16. Krzysztof Ostrowski , 4. Andrei Ciolacu  (90' 20. Patryk Drożyński), 15. Konrad Kaczmarek

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk - 2. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski , 5. Radosław Krzyśków, 15. Patryk Kozina - 20. Norbert Pierzga, 21. Mateusz Szponar - 7. Paweł Garyga, 11. Adrian Okoń (46' 10. Lucjan Zieliński), 3. Marcin Mazur (55' 12. Rafał Woźniak) - 18. Marcin Musiał (67' 16. Mateusz Prusak)

ŻÓŁTE KARTKI: Marcin Wdowiak (63, faul), Juan Calahorro (83, faul), Adrian Repski (89, próba wymuszenia rzutu karnego)

SĘDZIA GŁÓWNY: Łukasz Sobiło (DZPN Legnica)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Robert Ostaszewski oraz Marcin Paszkiewicz (DZPN Legnica)

WIDZÓW: ok. 100