Rozdłubani przez sędziego

MKS OŁAWA - POLONIA-STAL ŚWIDNICA 1:1 (0:1)
BRAMKI: Paweł Garyga 84 (k) - Iegor Tarnov 25

Po tym meczu obie ekipy mogą mieć duże pretensję do sędziego Marka Dłubały, który najpierw niesłusznie wyrzucił rywala z boiska za faul, który można było maksymalnie zakwalifikować na żółtą kartkę, a w drugiej połowie z ewidentnych trzech rzutów karnych dla naszej drużyny podyktował tylko jednego, którego na gola zamienił Paweł Garyga. Po końcowym gwizdku Radosław Krzyśków wysłał w stronę sędziego kilka niecenzuralnych słów, za co ujrzał czerwoną kartkę. Następny mecz nasza drużyna rozegra w czwartek 30 maja, o godzinie 17:00 w Lubinie, a rywalem będą miejscowe rezerwy Zagłębia.

W 16 minucie Dawid Gładysz dośrodkował w pole karne do Iegora Tarnova, który głową uderzył na bramką, ale świetną interwencją popisał się Florczyk. Chwilę później z prawego skrzydła Pankowski, dorzucił piłkę w pole karne do Grzegorza Borowego, a ten z "półobrotu" uderzył wprost we Florczyka. W kolejnej akcji Gładysz zagrał za obronę do Iegora Tarnova, który znalazł się "sam na sam" z Florczykiem i uderzeniem po ziemi dał prowadzenie swojej drużyny. Po siedmiu minutach Iegor Tarnov sfaulował Marcina Mazura w środkowej strefie boiska, a sędzia Marek Dłubała ku zaskoczeniu wszystkich pokazał czerwoną kartkę, gdzie faul ten najwyżej zasługiwał na żółtą kartkę. W doliczonym czasie gry Paweł Garyga dośrodkował z rzutu rożnego, a Krzyśków z 8 metrów głową uderzył daleko nad bramką.

Na początku drugiej połowie po rzucie rożnym Patryk Kozina uderzył z 20 metrów tuż nad bramką Amina Stitou. W kolejnej akcji Zieliński ze skrzydła podał do Skorupy, który z 2 metrów uderzył wprost w bramkarza gości. Po godzinie gry, z prawego skrzydła Skorupa podał do Kluzka, który zza pola karnego uderzył tuż obok słupka bramki. W 66 minucie Garyga zagrał za obronę do Mateusza Kluzka, do którego wyszedł Stitou, Kluzek zdążył dotknąć piłkę, a następnie wpadł w niego rozpędzony Stitou, sędzia odgwizdał faul, sędzia liniowy podbiegł do linii końcowej, a Dłubała ponownie ku zaskoczeniu wszystkich odgwizdał faul na bramkarzu gości. W odpowiedzi Michał Skrypak z 20 metrów uderzył tuż nad bramką. Chwilę później Pierzga stracił piłkę w środku boiska, Jan Rytko pobiegł w stronę bramki, ale z 16 metrów uderzył wprost we Florczyka. W kolejnej akcji Grzegorz Borowy potężnie uderzył z 25 metrów, ale tuż nad bramką. W 79 minucie Dołgan dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne do Kluzka, który głową uderzył z 7 metrów nad głową. Dwie minuty później Orzechowski z 16 metrów uderzył wprost w Amina Stitou. Kilka minut później Lucjan Zieliński przedryblował dwóch zawodników gości, a następnie został przez jednego z nich sfaulowany w polu karnym, arbiter bez chwili zawahania wskazał na "wapno", a Paweł Garyga pewnym strzałem wyrównał stan meczu. W ostatniej akcji meczu Rafał Kohut dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, piłkę w polu karnym ewidentnie ręką zatrzymał obrońca Polonii, a gwizdek sędziego milczał.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk  - 21. Kamil Dołgan, 6. Dawid Kowalik, 5. Radosław Krzyśków , 15. Patryk Kozina (77' 8. Łukasz Orzechowski) - 12. Norbert Pierzga, 3. Marcin Mazur - 14. Paweł Skorupa (63' 11. Mateusz Kluzek), 17. Paweł Garyga , 16. Mateusz Prusak (71' 19. Rafał Kohut) - 10. Lucjan Zieliński (90' 18. Łukasz Anklewicz)

POLONIA-STAL ŚWIDNICA: 56. Amin Stitou - 2. Grzegorz Borowy , 14. Patryk Salamon, 20. Michał Sudoł, 3. Michał Skrypak (78' 6. Rafał Luber ) - 5. Cezary Pankowski, 15. Sławomir Truszczyński - 11. Dawid Gładysz (72' 8. Łukasz Kot), 9. Jegor Tarnov  , 19. Jan Rytko  - 13. Paweł Tobiasz (62' 21. Mateusz Jaros)

ŻÓŁTE KARTKI: Paweł Skorupa (52, faul) - Jan Rytko (52, faul), Rafał Luber (90, odkopnięcie piłki)

CZERWONE KARTKI: Radosław Krzyśków (po meczu, obraza sędziego) - Jegor Tarnov (33, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marek Dłubała (DZPN Legnica)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Robert Łabuziński oraz Norbert Deluga (DZPN Legnica)

WIDZÓW: ok. 200 (w tym ok. 40-osobowa grupa kibiców ze Świdnicy)