Remisowy niedosyt

PIAST KARNIN - GORZÓW WIELKOPOLSKI - MKS OŁAWA 0:0

Podopieczni Jacka Imianowskiego po w miarę wyrównanym spotkaniu bezbramkowo zremisowali z przedostatnią drużyną w tabeli, choć ta grała od 75. minuty w "10", po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Michała Kożuchowskiego. Nasz zespół w pierwszej połowie stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafił ich wykończyć, zaś w drugiej połowie oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie z szansami dla obu ekip. Następne spotkanie nasz zespół rozegra w niedzielę 2 listopada we Wrocławiu, ze Ślęzą. Początek meczu o godzinie 11:00.

W kadrze na wyjazd do podgorzowskiego Karnina nie znalazł się tym razem Dominik Płaza, w poprzednich meczach seryjnie marnujący stuprocentowe okazje do zdobycia bramek. W ataku MKS zastąpił go niedawny junior, Marcin Musiał. Mecz rozgrywano przy bardzo niskiej, niemal mroźnej temperaturze powietrza, co z pewnością nie wpłynęło pozytywnie na poczynania piłkarzy obu zespołów.

Od początku inicjatywę mieli goście. Już w 2 minucie Rafał Sikorski strzelił z 20 metrów, ale piłka przeszła tuż obok bramki Piasta, strzeżonej przez młodszego z braci Fabiańskich - Arkadiusza. Potem lewym skrzydłem zaatakował Marcin Musiał. Gdy był już na polu karnym, strzelił niecelnie z ostrego kąta, zamiast podać do lepiej ustawionego przed bramką i zupełnie tam niepilnowanego Daniela Pawlaka. Po tych akcjach gra się uspokoiła i na następne interesujące boiskowe wydarzenie trzeba było czekać do 30 minuty. Po rzucie rożnym, egzekwowanym przez oławian, zakotłowało się pod bramką Piasta. Wybitą piłkę przejął przed polem karnym Sikorski i silnie strzelił z woleja, lecz trafił w nogę któregoś z karnińskich obrońców. Potem w podobnej sytuacji zza pola karnego uderzył Jakub Skorłutowski, ale tym razem jeden z miejscowych defensorów, stojący blisko bramki, wybił piłkę głową na rzut rożny. Gospodarze otrząsnęli się z przewagi MKS dopiero przed samym końcem pierwszej połowy. Najpierw z daleka strzelił Michał Pakuła, ale nie trafił w oławską bramkę, a potem Radosław Florczyk obronił uderzenie Adama Zdrojewskiego z rzutu wolnego.

Po zmianie stron gospodarze zagrali z większym animuszem i teraz oni osiągnęli przewagę.Mogli też zdobyć gola, kiedy to Bartosz Werbski podał z prawego skrzydła do Bartłomieja Szamotulskiego, a ten strzelił w długi róg oławskiej bramki. Florczyk tylko wzrokiem odprowadził piłkę, która jednak szczęśliwie minęła słupek i wyszła za linię końcową boiska. W 73 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, ale po niedokładnym podaniu oławianie wyprowadzili szybką kontrę. Piłkę przejął na lewym skrzydle niedawno wprowadzony na boisko Lucjan Zieliński. Nie pobiegł z nią jednak zbyt daleko, bo został ostro sfaulowany przez Michała Kożuchowskiego. Defensywny pomocnik Piasta otrzymał za to zagranie żółtą kratkę, a ponieważ to było drugi raz w tym meczu, zobaczył też czerwoną i powędrował do szatni. Chwilę po tej sytuacji lewym skrzydłem zaatakował Marcin Mazur i dośrodkował na pole karne. Do podania dobrze wyszedł Mateusz Tetłak, ale niezbyt precyzyjnie złożył się do strzału i zamiast do siatki, trafił w poprzeczkę. Pod koniec meczu oba zespoły miały jeszcze pod jednej okazji do zdobycia gola, dającego zwycięstwo i komplet punktów. Po dośrodkowaniu Michała Pakuły z rzutu rożnego, z bliska główkował Łukasz Wawrzyniak, ale obok oławskiej bramki. Po drugiej stronie boiska zza pola karnego strzelił Lucjan Zieliński, ale piłka poszybowała tuż obok słupka.

PIAST KARNIN - GORZÓW WIELKOPOLSKI: 22. Arkadiusz Fabiański - 13. Daniel Startek, 2. Piotr Buda, 3. Remigiusz Brzytwa, 16. Łukasz Wawrzyniak - 9. Michał Kożuchowski , 7. Michał Pakuła - 11. Bartosz Werbski, 5. Wojciech Kaczmarek (88' 6. Jakub Piasek), 15. Adam Zdrojewski  - 4. Bartłomiej Szamotulski

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk - 2. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski , 19. Daniel Pawlak, 8. Łukasz Orzechowski (65' 3. Marcin Mazur) - 13. Jakub Skorłutowski - 20. Mateusz Tetłak, 17. Rafał Sikorski, 12. Mateusz Kluzek, 9. Kamil Krzanowski (70' 10. Lucjan Zieliński)- 18. Marcin Musiał

ŻÓŁTE KARTKI: Michał Kożuchowski (48, faul; 73, faul)

CZERWONA KARTKA: Michał Kożuchowski (73, za dwie żółte kartki)

SĘDZIA GŁÓWNY: Marek Dłubała (DZPN Legnica)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Robert Łabuziński oraz Norbert Deluga (DZPN Legnica)

WIDZÓW: ok. 20