Przypieczętowane utrzymanie!

MKS OŁAWA - PIAST ŻMIGRÓD 1:0 (1:0)
BRAMKA: Rafał Kohut 34

Podopieczni Marcina Dymkowskiego odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu w lidze i dzięki przegranej Bielawianki Bielawa i remisie Piasta Karnin - Gorzów Wielkopolski zapewnili sobie utrzymanie w gronie III-ligowców w przyszłym sezonie. Bramkę na wagę utrzymanie w pierwszej połowie efektownym lobem zdobył Rafał Kohut. Ostatnie spotkanie w tym sezonie nasz zespół rozegra w sobotę 6 czerwca, w Jeleniej Górze, z tamtejszymi Karkonoszami. Początek meczu o godzinie 17:00. Zapraszamy.

W 8 minucie po składnej akcji MKs, Rafał Kohut oddał strzał z 15 metrów, ale tuż nad bramką byłego bramkarza MKS - Rafała Janczaka. Kilka minut później Krystian Jajko dośrodkował w pole karne do Piotra Mrowca, lecz zbyt mocno i Radosław Florczyk zdążył do niej przez żmigrodzkim golkiperem. W kolejnej akcji Paweł Garyga popędził lewym skrzydłem, po czym zbiegł w pole karne i po minięciu obrońcy oddał strzał z ostrego kąta, ale piłkę pewnie obronił Janczak. Chwilę później Norbert Pierzga zdecydował się na strzał z 25 metrów, jednak piłka poleciała daleko od bramki Piasta. W 34 minucie Paweł Garyga zagrał na prawe skrzydło do Rafała Kohuta, który będąc 25 metrów od bramki zauważył wysuniętego z niej bramkarza i zdecydował się na lob, który perfekcyjnie wpadł do żmigrodzkiej bramki. Pod koniec pierwszej połowy Kamil Dołgan dośrodkował z prawego skrzydła na 16 metr do Mateusza Prusaka, który uderzył tuż nad bramką gości.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych akcji przyjezdnych. Najpierw strzał zza pola karnego Piotra Mrowca został zablokowany, a następnie ten sam zawodnik odegrał na Artura Monasterskiego, ale jego uderzenie z 20 metrów o milimetry minęło bramkę Florczyka. W odpowiedzi Lucjan Zieliński zagrał do Kohuta, który z 16 metrów uderzył tuż nad bramką rywali, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Chwilę później Prusak zagrał na prawą stronę pola karnego do Zielińskiego, którego uderzenie powędrowało wprost w interweniującego Janczaka. W kolejnej akcji Robert Sobieraj uderzył zza pola karnego, ale Florczyk obronił jego próbę. Pięć minut później Garyga został obsłużony przez Zielińskiego dobrym podaniem w pole karne, ale jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Pod koniec meczu MKS miał dwie dobre sytuację na podwyższenie prowadzenia. Najpierw Garyga podał wzdłuż linii końcowej z prawego skrzydła, a Prusak z bliskiej odległości uderzył wysoko nad bramką, a później po urwaniu się Marcina Musiała defensorom Piasta. jego uderzenie z 20 metrów przeszło tuż obok bramki Janczaka.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk - 2. Kamil Dołgan, 4. Jakub Kalinowski , 5. Radosław Krzyśków, 3. Marcin Mazur (83' 20. Łukasz Orzechowski) - 8. Norbert Pierzga - 10. Lucjan Zieliński (78' 14. Paweł Skorupa), 12. Mateusz Kluzek (66' 11. Adrian Okoń), 7. Paweł Garyga, 16. Mateusz Prusak - 19. Rafał Kohut  (77' 18. Marcin Musiał)

PIAST ŻMIGRÓD: 1. Rafał Janczak - 87. Ernest Balicki (81' 16. Maciej Brumirski), 2. Patryk Gołębiewski, 97. Filip Kendzia, 17. Robert Sobieraj - 4. Krystian Jajko (64' 6. Grzegorz Mazurek), 20. Krzysztof Michalski - 7. Mateusz Olikiewicz, 18. Artur Monasterski   (64' 22. Grzegorz Skrzypczak), 11, Sebastian Zagórski (64' 14. Kamil Pilarski) - 9. Piotr Mrowiec

ŻÓŁTA KARTKA: Artur Monasterski (41, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Mariusz Kupczak (LZPN Drezdenko)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Czerwiński oraz Marcin Celejewski (LZPN Drezdenko)
SĘDZIA TECHNICZNY: Wiktor Jackowiak (LZPN Drezdenko)

WIDZÓW: ok. 300