Przegrana druga połowa

MKS OŁAWA - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1:2 (1:0)
BRAMKI: Mateusz Prusak 7 - Marcin Pacan 57, 66

Podopieczni Jacka Imianowskiego pomimo prowadzenia po pierwszej połowie ulegli Karkonoszom Jelenia Góra, po dwóch golach w drugiej połowie Marcina Pacana. Bramkę dla MKS na początku meczu zdobył Mateusz Prusak. Prowadzący to spotkanie arbiter Piotr Poźniak podjął kilka kontrowersyjnych decyzji, z czego jedna zakończyła się bramką. Za tydzień powinna odbyć się 18. kolejka rozgrywana awanse, ale może ona się nie odbyć z powodu warunków atmosferycznych. W tej kolejce nasz zespół ma podjąć w Derbach powiatu oławskiego - Foto - Higienę Gać na oławskim stadionie! Początek meczu zaplanowano na godzinie 13:00. Zapraszamy!

To szybkie spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszej drużyny! W 7 minucie spotkania Mateusz Tetłak zaatakował prawym skrzydłem i podał na 5 metr do Mateusza Prusaka, który wślizgiem strzelił obok bezradnego Łukasza Kłobuckiego. Kilka chwil później Tetłak uderzył zza pola karnego, ale znacznie nad bramką. W rewanżu Dominik Radziemski dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, a Radosław Florczyk zdołał odbić piłkę na róg, z którego jednak goście nic groźnego nie stworzyli. Znacznie później Kamil Dołgan huknął z woleja, ale bardzo niecelnie. Pod koniec pierwszej połowy obrona MKS straciła piłkę na własnej połowie, którą przejął Radziemski, ale w dogodnej sytuacji uderzył nad bramką Florczyka. Cała pierwsza połowa to ataki Karkonoszy, które chciały wyrównać stan spotkania, ale MKS grał mądrze z przodu i stosował szybkie kontry z których też nic nie wynikło.

Od początku drugiej połowy MKS nie wytrzymał szybkiego tempa, które narzucił w pierwszej połowie i oddał całe 45 minut gościom. W 56 minucie dość dziwna sytuacja, zawodnik Karkonoszy zaatakował prawym skrzydłem, następnie zagrał wzdłuż linii końcowej w stronę swojego kolegi, ale piłka po drodze zahaczyła nogi Jakuba Skorłutowskiego, do piłki wybiegł Florczyk,który złapał piłka, a sędzia podytkował rzut wolny pośredni z pola karnego około 5 metr od oławskiej bramki, do piłki podszedł Marcin Pacan, któremu piłkę przed jego strzałem dotknął Łukasz Kusiak, a Pacan silnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce MKS obok interweniującego Florczyka. Pięć minut później Kusiak uderzył z 12 metrów, ale zbyt lekko i nasz golkiper obronił jego strzał. W następnej akcji goście egzekwowali rzut rożny, po którym strzałem głową z 12 metrów przy słupku na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Marcin Pacan. Kolejne akcje Karkonoszy zagrażały oławskiej bramce, ale nie znalazły drogi do bramki. W ostatniej akcji meczu Marcin Bednarczyk uderzył z 11 metrów, ale obronił jego strzał z problemami Radosław Florczyk.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk  - 2. Kamil Dołgan, 19. Daniel Pawlak , 13. Jakub Skorłutowski, 8. Łukasz Orzechowski - 6. Maciej Zapał  (86' 16. Rafał Kohut) - 20. Mateusz Tetłak  (74' 9. Kamil Krzanowski), 12. Mateusz Kluzek, 7. Mateusz Prusak  (64' 21. Adrian Okoń), 3. Marcin Mazur (69' 11. Lucjan Zieliński) - 18. Marcin Musiał

KARKONOSZE JELENIA GÓRA: 12. Łukasz Kłobucki - 20. Radosław Sareło , 16. Marcin Pacan  , 18. Mateusz Firlej (50' 5. Marek Siatrak), 6. Przemysław Kocot - 2. Kazimierz Hamowski  - 7. Dominik Radziemski (87' 14. Marcin Bednarczyk), 15. Tomasz Malinowski, 9. Maciej Machowski (69' 10. Łukasz Kowalski), 11. Maciej Firlej - 19. Łukasz Kusiak

ŻÓŁTE KARTKI: Daniel Pawlak (68, faul), Maciej Zapał (78, faul) - Radosław Sareło (80, krytyka orzeczeń sędziego)

SĘDZIA GŁÓWNY: Piotr Poźniak (DZPN Wrocław)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Foremny oraz Radosław Kasprzyk (DZPN Wrocław)

WIDZÓW: ok. 200

Foto.: Krzysztof A. Trybulski "Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie"