Pechowa porażka

KP BRZEG DOLNY - MKS OŁAWA 2:1 (1:0)
BRAMKI: Daniel Wałęga 36, Alan Reszka 90 - Kamil Dołgan 86

Podopieczni Jacka Imianowskiego przegrali po golu w doliczonym czasie gry z beniaminkiem ligi - KP Brzegiem Dolnym. Wynik meczu otworzył Daniel Wałęga, pod koniec meczu Kamil Dołgan wyrównał stan meczu, a w doliczonym czasie gry po faulu na Rafale Janczaku, piłkę bezpośrednio do bramki dośrodkował Alan Reszka. Następny mecz ligowy nasz zespół rozegra najprawdopodobniej w sobotę 6 września o godzinie 11:00 z Polonią Trzebnica, a o godz. 16:00 zostanie rozegrany mecz towarzyski ze Śląskiem Wrocław, już dziś zapraszamy na te spotkania!

Po 7 minutach gry debiutujący w naszej drużynie - Dominik Płaza oddał groźny strzał z pola karnego, ale obrońca KP zdołał zablokować jego strzał. Kilka minut później gospodarze mieli rzut z autu przy polu karnym MKS, po którym strzał z 15 metrów oddał Marek Gacek, ale niecelnie. W 27 minucie Kamil Żbik umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał  pozycję spaloną. Po akcji w 36 minucie meczu przegrywaliśmy, Marek Gacek egzekwował rzut wolny na prawym skrzydle, po którym wrzucił piłkę na 5 metr do niepilnowanego Daniela Wałęgi, który uderzeniem głową zdobył bramkę. W następnej akcji ten sam zawodników, uderzył z 20 metrów dziwną rotacją, a piłka poszybowała obok bramki o kilka centymetrów. Pod koniec 1 połowy Marcin Kokociński uderzył z linii pola karnego, ale znacznie niecelnie.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, Daniel Wałęga znalazł się na czystej pozycji przed bramką Janczaka, ale zbyt długo zwlekał i Jakub Kalinowski zdołał zablokować jego strzał. W 57 minucie na 25 metrze przed bramką Salamagi, MKS egzekwował rzut wolny, a dokładnie - Dominik Płaza, jednak jego uderzenie po rykoszecie trafia pod nogi Rafała Sikorskiego będącego na 16 metrze, jednak jego strzał został zablokowany, a piłka trafiła jeszcze do Mateusza Kluzka na 12 metr, jednak ten zamiast uderzył przyjął piłkę i jego strzał również został zblokowany. Po godzinie gry nasz zespół egzekwował rzut rożny, po dośrodkowaniu w pole karne i wybiciu jej przez obrońców, trafiła ona na 20 metr do Macieja Zapała, który huknął ale piłkę zdołał nad bramką przerzucić Mateusz Salamaga. Dziewiętnaście minut później Mateusz Kluzek uderzył z 16 metrów, ale strzał został zablokowany. W 83 minucie Kamil Żbik uderzył z 25 metrów, ale nad bramką. Trzy minuty później Marcin Mazur egzekwował rzut rożny, szybko podał do Kamila Dołgana, który przyjął piłkę i z narożnika poa karnego uderzył mocno w stronę dłuższego słupka, a piłka wpadła do bramki. W ostatniej akcji meczu Marcin Musiał sfaulował na prawym skrzydle rywala, więc gospodarze mieli rzut wolny, Alan Reszka mocno dośrodkował w pole karne, do piłki wyszedł Rafał Janczak, który został przepchnięty przez rywali, nie zdołał złapać piłki, która wpadła do bramki, jednak sędzia zamiast odgwizdać faul na bramkarzu uznał bramkę.

KP BRZEG DOLNY: 1. Mateusz Salamaga - 2. Jakub Kulej, 4. Tomasz Horwat, 3. Jacek Mądrzejewski  , 5. Patryk Lofek - 15. Marcin Kokociński (58' 7. Dawid Hernik), 9. Mateusz Szczur  - 10. Marek Gacek (71' 11. Alan Reszka ), 17. Kamil Żbik, 16. Marcin Antosiewicz (58' 8. Patryk Bobkiewicz) - 18. Daniel Wałęga  (87' 13. Oskar Majbroda)

MKS OŁAWA: 1. Rafał Janczak - 2. Kamil Dołgan , 4. Jakub Kalinowski , 5. Radosław Krzyśków, 3. Marcin Mazur - 6. Maciej Zapał  (80' 13. Mateusz Szponar), 12. Mateusz Kluzek  (83' 16. Rafał Kohut) - 8. Łukasz Orzechowski  (80' 18. Marcin Musiał ), 17. Rafał Sikorski, 9. Kamil Krzanowski - 15. Dominik Płaza

ŻÓŁTE KARTKI: Marcin Szczur (31, faul), Jacek Mądrzejewski (72, faul) - Maciej Zapał (52, krytyka orzeczeń sędziego), Łukasz Orzechowski (66, faul), Mateusz Kluzek (81, faul), Marcin Musiał (90, faul)

SĘDZIA GŁÓWNY: Andrzej Urban (DZPN Jelenia Góra)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Kocula oraz Łukasz Nalepa (DZPN Jelenia Góra)

WIDZÓW: ok. 250