Odmienieni po przerwie

MKS OŁAWA - BYSTRZYCA KĄTY WROCŁAWSKIE 3:1 (0:1)
BRAMKI: Mateusz Kluzek 67, Rafał Kohut 82, Paweł Garyga 90 - Bartłomiej Ożga 22

Podopieczni Marcina Dymkowskiego po słabej pierwszej, ale za to bardzo dobrej drugiej połowie pokonali bezpośredniego rywala - Bystrzycę Kąty Wrocławskiej. Po pierwszej połowie i golu Bartłomieja Ożgi nasza drużyna przegrywała, ale w drugiej odsłonie po golach Mateusza Kluzka, Rafała Kohuta oraz Pawła Garygi ostatecznie to my mogliśmy cieszyć się z trzech punktów. Następny mecz nasza drużyna rozegra w Oławie za tydzień w niedzielę, również z bezpośrednim rywalem o utrzymanie - Piastem Karnin - Gorzów Wielkopolski. Początek o godzinie 17.00. Zapraszamy!

W 8 minucie strzał Oleksija Kazakova z 25 metrów obronił Florczyk. Kilka minut później Kazakov z 11 metrów uderzył na bramkę MKS, a Radosław Florczyk instynktownie nogą obronił jego uderzenie. W 21 minucie Lucjan Zieliński z 20 metrów uderzył po ziemi, ale górą był Karol Chwastyk. W odpowiedzi po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na prawym skrzydle Krystiana Bagińskiego na 7 metr, gdzie najwyżej do piłki wyskoczył Bartłomiej Ożga, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później Ożga znalazł się w identycznej sytuacji, lae tym razem uderzył tuż obok słupka Florczyka.

W 63 minucie Marcin Musiał dośrodkował w pole karne do Kohuta, ten zagrał do Mateusza Prusaka, który uderzył z 6 metrów wprost w interweniującego Chwastyka. W odpowiedzi po indywidualnej akcji Kazakova i strzale z 9 metrów, również świetną interwencją popisał się Florczyk. Kilkadziesiąt sekund później z prawego skrzydła Marcin Musiał dośrodkował w pole karne do Mateusza Kluzka, który z ostrego kąta z 5 metrów umieścił piłkę w siatce. Kilkanaście minut później Paweł Skorupa przeprowadził indywidualną akcję, która została zakończona przez obrońcę gości, ten odegrał do swojego bramkarza do którego podbiegł Skorupa, a golkiper Bystrzycy kopnął wprost w niego, "futbolówka" trafiła pod nogi Rafała Kohuta, który z 16 metrów umieścił piłkę w pustej bramce. W ostatniej akcji meczu Marcin Musiał przeprowadził rajd prawym skrzydłem, po którym wpadł w pole karne, wyszedł do niego Chwastyk, a oławski zawodnik odegrał do Pawła Garygi, który z 15 metrów ustalił wynik spotkania.

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk - 6. Dawid Kowalik (46' 3. Marcin Mazur), 4. Jakub Kalinowski , 5. Radosław Krzyśków , 20. Łukasz Orzechowski (59' 18. Marcin Musiał) - 8. Norbert Pierzga - 10. Lucjan Zieliński, 7. Paweł Garyga , 12. Mateusz Kluzek , 16. Mateusz Prusak (76' 14. Paweł Skorupa ) - 19. Rafał Kohut  (85' 15. Łukasz Anklewicz)

BYSTRZYCA KĄTY WROCŁAWSKIE: 1. Karol Chwastyk - 20. Bartłomiej Ożga , 4. Oleksandr Garbar, 11. Krystian Bagiński, 17. Jacek Koza, 8. Mateusz Jaskólski , 21. Bartosz Ursyn-Szantyr, 18. Piotr Reczka, 13. Grzegorz Rodzik, 16. Dawid Pałys (61' 7. Aleksander Majerz), 19. Oleksij Kazakov

ŻÓŁTE KARTKI: Radosław Krzyśków (49, faul), Paweł Skorupa (90, krytyka orzeczeń sędziego)

SĘDZIA GŁÓWNY: Mirosław Mazgaj (DZPN Wrocław)