Ciężko zapracowany remis

KS STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI - MKS OŁAWA 0:0

Podopieczni Marcina Dymkowskiego zdobyli bardzo zasłużony punkt w spotkaniu z silnym KS-em Stilon Gorzów Wielkopolski. Nasz zespół przez ponad 20 minut musiał grac w osłabieniu po tym jak Kamil Krzanowski otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć z lekką przewagą gospodarzy, w drugiej zaś obie ekipy stwarzały groźne sytuację, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Następny mecz nasza drużyna zagra za tydzień 21 marca, o godzinie 14:00 na oławskim stadionie, a rywalem będzie lider - Lechia Dzierżoniów

Od początku meczu nasz zespół nie przestraszył się i atakował bramkę rywali podobnie jak oni. W 18 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Maliszewski, a uderzenie głową Mateusza Trachimowicza z 8 metrów poszybowało nad naszą bramką. Chwilę później z dystansu uderzył Damian Szałas, ale minimalnie tuż obok bramki Radosława Florczyka. Kilka minut później ze skrzydła groźnie dośrodkował Kordian Ziajka, ale rywala szykującego się do uderzenie głową uprzedził pewną interwencją Florczyk. W 25 minucie Stilon miał dogodną okazję na wyjście na prowadzenie, Maliszewski z prawego skrzydła podał na 5 metr do Szałasa, który w niespodziewany sposób uderzył nad bramką MKS. Po chwili Hubert Kotus uderzył zza pola karnego, ale Florczyk odprowadził spokojnie piłkę wzrokiem za linię końcową. Po półgodzinnej grze, pierwszą groźna akcję stworzyli nasi piłkarze Paweł Garyga zagrał w uliczkę do Marcina Mazura, jednak w polu karnym czysto spod nóg zabrał mu piłkę defensor gospodarzy. Pięć minut później Kamila Krzanowskiego przed polem karnym zatrzymał Dawid Kucharski, jednak piłka trafiła pod nogi Garygi, ale jego mocne uderzenie z 20 metrów zostało zablokowane. Pod koniec pierwszej połowy kąśliwe uderzenie z 25 metrów oddał Maliszewski, ale Florczyk z problemami wybronił jego strzał.

W 50 minucie Radosław Somrani został wypuszczony z lewej strony pola karnego i z 7 metrów uderzył potężnie w stronę naszej bramki, jednak po interwencji Florczyka odbiła się ona od poprzeczki i wyszła w pole. Kilkanaście minut później nasz zespół wyprowadził groźną kontrę, za linię obrony został wypuszczony Lucjan Zielińskiego, którego jednak na granicy faulu uprzedził Maciej Wolarek, piłka trafiłapod nogi Marcina Mazura, ale jego uderzenie instynktowanie na linii pola karnego znów wybronił Wolarek. Kilka minut później świeżo wprowadzony Kubacki przedarł się lewym skrzydłem i będąc przed bramką uderzył z ostrego kąta, jednak świetną interwencją nogą Florczyk uratował swój zespół przed utratą bramki. W 70 Radosław Somrani wślizgiem bardzo ostro potraktował Kamila Krzanowskiego, sędzia pokazał tylko żółtą kartką, a sam poszkodowany najpierw dyskutował zsędzią, a następnie rzucił kilka słów w stronętrybun, które arbiter usłyszał i pokazał mu czerwoną kartkę. Kilka minut później Ziajka otrzymał podanie od Maliszewskiego, ale jego strzał z ostrego kąta, obronił świetnie dysponowany golkiper MKS. Ostatnie minuty to już ataki Stilonu, które w ostateczności nic nie dały i gospodarze byli rozczarowani, a nasi piłkarze cieszyli się z tego ciężko zapracowanego i zasłużonego punktu.

KS STILON GORZÓW WIELKOPOLSKI: 12. Maciej Wolarek - 63. Radosław Somrani , 24. Dawid Kucharski , 13. Mateusz Trachimowicz, 16. Mateusz Kosacki - 20. Filip Wiśniewski (65' 14. Rafał Timoszyk), 22. Hubert Kotus (82' 16. Daniel Ciach ) - 25. Daniel Mrozek (60' 11. Miłosz Kubacki), 9. Łukasz Maliszewski , 7. Daniel Szałas (81' 3. Dawid Michniewicz) - 17. Kordian Ziajka

MKS OŁAWA: 22. Radosław Florczyk - 2. Kamil Dołgan , 4. Jakub Kalinowski  , 5. Radosław Krzyśków, 15. Patryk Kozina (84' 11. Adrian Okoń) - 21. Mateusz Szponar, 20. Norbert Pierzga (61' 8. Łukasz Orzechowski) - 9. Kamil Krzanowski , 10. Lucjan Zieliński (78' 16. Rafał Kohut), 3. Marcin Mazur - 7. Paweł Garyga

ŻÓŁTE KARTKI: Dawid Kucharski (47, faul), Radosław Somrani (70, faul), Daniel Ciach (90, niesportowe zachowanie) - Jakub Kalinowski (39, faul), Kamil Dołgan (73, faul)

CZERWONA KARTKA: Kamil Krzanowski (70, niesportowe zachowanie)

SĘDZIA GŁÓWNY: Mariusz Kupczak (LZPN Drezdenko)
SĘDZIOWIE LINIOWI: Marcin Celejewski oraz Bartłomiej Mikulewicz (LZPN Drezdenko)
SĘDZIA TECHNICZNY: Bartłomiej Wróblewski (LZPN Drezdenko)

WIDZÓW: ok. 600 ( w tym ok. 60-osobowa grupa kibiców z Oławy)